اگر از کاربران اپل هستید و دائما با App Store سر و کار دارید، ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که اپلیکیشن موردنظرتان را در App Store پیدا نکرده باشید. یکی از دلایل این مشکل می‌تواند کشوری باشد که اپل آیدی خود را طبق آن ساخته اید. خب حالا که مدتی‌ هست از اپل آیدی خود استفاده می‌کنید و اطلاعاتتان روی آن ثبت شده و نمی‌توانید آن را عوض کنید، راه حل چیست؟ در ادامه روش رفع مشکل This app is not available in your country در App Store را برایتان شرح می‌دهم. پس با تیک تاک تک همراه باشید 🙂

اینم بخونید بد نیست: حل مشکل غیر فعال شدن اپل آیدی (your apple id has been disabled)

تنها راه موجود برای رفع مشکل This app is not available in your country در App Store تغییر دادن کشور در اپل آیدی است. این کار شاید به نظر آسان بیاید ولی دشواری هایی هم دارد که برایتان توضیح می‌دهم.

اپل در سال های اخیر به سخت‌گیری های خود برای اپل آیدی‌ها افزوده است. و این سخت‌گیری ها بیش از همه گریبانِ ما ایرانی‌ها را می‌گیرد. زیرا همانطور که می‌دانید برای ساخت اپل آیدی نمی‌توانیم نام کشور خودمان، ایران را وارد کنیم. حتما باید از کشور دیگری برای ساخت اپل آیدی استفاده کنیم.

این مسئله فقط نام کشور نیست، بلکه باید آدرس، شماره تلفن و کد پستی در کشور مد نظر را هم وارد کنیم. سخت‌گیری های اپل دقیقا از همین جا آغاز می‌شود. اگر اطلاعات وارد شده شما غیر واقعی و Fake باشد امکان دارد اپل آیدی شما توسط اپل مسدود شود. پس حتما این مورد را در نظر داشته باشید.

تغییر دادن کشور (Region) اپل آیدی برای رفع مشکل This app is not available in your country در App Store

برای تغییر دادن کشور اپل آیدی خود کافیست مراحل زیر را با دقت دنبال کنید.

توجه داشته باشید که برای این کار باید فیلتر شکن خود را روشن کرده و آی پی را روی کشوری که میخواهید اپل آیدی خود را در آنجا ثبت کنید، تنظیم کنید.

مرحله اول

وارد تنظیمات (Settings) شوید. روی نام خود (نامی که برای اپل آیدی خود ثبت کرده‌اید) بزنید تا وارد تنظیمات مربوط به اپل آیدی شوید. این مورد در تصویر نشان داده شده است.

تغییر دادن کشور (Region) اپل آیدی برای رفع مشکل This app is not available in your country در App Storeمرحله دوم

در این قسمت، iTunes & App Store را انتخاب می‌کنیم.

رفع مشکل This app is not available in your country در App Storeاینم بخونید بد نیست: آموزش مشاهده سورس سایت در آیفون با 2 روش مستقیم و نصب اپلیکیشن

مرحله سوم

در این مرحله روی اپل آیدی خود تپ کنید. انتخاب Apple ID

مرحله چهارم

در پنجره کوچکی که باز می‌شود View Apple ID را انتخاب کنید تا به صفحه جدیدی منتقل شوید.

انتخاب گزینه View Apple IDمرحله پنجم

در پنجره جدید برای تغییر دادن کشور اپل آیدی خود باید Country/Region را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه Country/Regionمرحله ششم

در این صفحه تنها گزینه‌ای که وجود دارد گزینه مربوط به تغییر کشور اپل آیدی است که به رنگ آبی نشان داده می‌شود. این گزینه را انتخاب کنید.

گزینه مربوط به تغییر کشور اپل آیدیاینم بخونید بد نیست: آموزش تشخیص آیفون اصلی (original) از تقلبی (Fake)

مرحله هفتم

حالا کافیست از میان صدها کشور نمایان شده کشور مدنظر خود را انتخاب کنید. برای رفع مشکل This app is not available in your country در App Store پیشنهاد من این است که اگر اپل آیدی‌تان برای کشور دیگری به جز آمریکاست، آن را به آمریکا تغییر دهید. پس آی پی فیلتر شکنتان را روی آمریکا تنظیم کنید.

رفع مشکل This app is not available in your country در App Storeمرحله هشتم

بعد از انتخاب کردن کشور موردنظر، کافیست از گوشه سمت راست بالای گوشی، گزینه Agree را انتخاب کنید. ممکن است در گوشی‌های مختلف جای این گزینه متفاوت باشد.

رفع مشکل This app is not available in your country در App Storeمرحله هشتم

در این مرحله یکبار دیگر از شما پرسیده می‌شود که آیا از انجامِ تغییرات مطمئن هستید که شما با زدن گزینه Agree موافقتتان را با انجام تغییرات اعلام خواهید کرد.

مرحله نهم

حالا به بخش دیگری هدایت می‌شوید که در این بخش باید اطلاعات مربوط به پرداخت ها و آدرس را تنظیم کنید.

برای بخش پرداخت، حتما و حتما گزینه None را انتخاب کنید. تا اطلاعات دیگری درباره کارت‌های بانکی و روش‌های پرداخت از شما سوال نشود.

برای آدرس هم می‌توانید همانند قبل از وبسایت‌های آدرس فیک استفاده کنید. این وبسایت‌ها با استفاده از کشور محل آی پی، اطلاعات آدرسی به شما می‌دهند.

من هیچکدام از وبسایت های مربوطه را پیشنهاد نمی‌کنم. زیرا همانطور که قبل‌تر گفتم، این کار ممکن است اپل آیدی شما را دچار مشکل کند. این روزها سخت‌گیری های اپل برای آدرس‌های وارد شده بیشتر از پیش شده است.

در نتیجه اگر تا الان اپل آیدی‌تان دچار مشکل نشده است، ممکن است با تغییر آدرس به صورت نادرست اپل آیدی شما مسدود شود. با مسدود شدن اپل آیدی احتمالا امکان بازیابی اطلاعاتتان را نخواهید داشت. پس در این مرحله حتما دقت کنید.

اگر نگران به وجود آمدن مشکل هستید، برای تغییر کشور اپل آیدی خود حتما از متخصصان کاربلد کمک بگیرید. می‌توانید به یکی از موبایل‌فروشی‌ها یا تعمیرگاه‌های مورد اعتماد شهرتان مراجعه کرده و از آنها مشورت بگیرید.

مرحله دهم

در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا اپل آیدی خود را تایید کنید. گزینه Not Now را انتخاب کنید.

مرحله آخر

کار تمام است. کافیست Done را بزنید تا صفحه آخر بسته شود. با همین 11 مرحله موفق به رفع مشکل This app is not available in your country در App Store شدید. حالا می‌توانید به اپ استور رفته و اپلیکیشن مورد نظر خود را به راحتی دانلود کنید.

شما می‌توانید با انجام دادن مراحلی شبیه به مراحل گفته شده، با استفاده از iTunes کامپیوتر یا قسمت مربوط به اپل آیدی در سایت اپل کشور اپل آیدی خود را تغییر دهید.

اینم بخونید بد نیست: آموزش ساخت شماره مجازی رایگان با اپلیکیشن و سایت

حرف آخر

درباره مسائل مربوط به اپل باید بگویم که متاسفانه شرایط ممکن است هر روز از طرف شرکت اپل تغییر کند. محدودیتها هر بار بیشتر از قبل شده و راه‌حل‌ها سخت‌تر می‌شوند. فقط با آزمون و خطا و تجربه می‌شود تحریم‌ها و محدودیت‌های به وجود آمده را دور زد.

به شما پیشنهاد می‌کنم درباره تمامی مشکلاتِ به وجود آمده ابتدا مطالعه کنید و اگر قادر به حلِ آنها نبودید از فرد کاربلد و مورد اعتمادتان کمک بگیرید. متاسفانه افراد سودجو از این شرایط سواستفاده کرده و برای حل مشکلات موجود مبالغ هنگفتی درخواست می‌کنند. حتما حواستان به این گونه مسائل باشد. امیدوارم این نوشتار برایتان مفید بوده باشد. اگر راه حل خوبی دارید حتما آن را با من در میان بگذارید 🙂

به این مطلب چند می‌دید؟
[تعداد رای: 2]