در یکی از پست‌های قبلی به طور مفصل راجب بهترین استریمرها و یوتیوبرهای جهان صحبت کردم. اما آنچه شگفتی‌آور بود، وجود استریمرها و یوتیوبرهای ایرانی با درجه موفقیت بالا بود. در این پست با معرفی بهترین استریمرها و بهترین یوتیوبرهای ایرانی در خدمتتان هستم. 🙂

چند دقیقه صحبت تخصصی استریمری با شما!

در پست قبلی به طور مفصل راجب این دو شغل صحبت کردم. بله درست خوانید! “شغل

شاید تصور بیشتر شما از این دو اسم بیشتر بر اساس تفریح و هیجان بیان شده باشد. البته تصور شما درست است، زمانی بازی‌های کامیپوتری بیشتر برای وقت گذرانی و سرگرمی انجام می‌شدند. حالا یه عده‌ای دست توانایی در بازی‌ها داشتند و بیشتر لقب برنده به خود اختصاص می‌دادند و بعضی دیگر این استعداد خود به خودی استفاده نمی‌کردند و بیشتر بازنده این جریانات بودند. بازی‌های ویدیویی اگرچه یک نوع هنر هستند و در عین حال فرمی نوین از سرگرمی اما در آن فضایی برای مطرح شدن یک چهره به اندازه مثلا سینما یا هنرهای تجسمی هموار نیست.

آشنایی بیشتر با بهترین استریمرها و بهترین یوتیوبرهای ایرانی

ولی با این وجود افراد زیادی هستند که در این زمینه شناخته شده هستند و گیم و بازی شغل آن‌ها و منبعی برای کسب درآمدشان شده است. حالا متوجه شدید چرا به آن می‌گویند شغل؟ درآمد حاصل از استریمر مبلغ خوبی برای یک جوان ایرانی است اما آنچه که او را برای کسب مبلغ بیشتر رهنمود می‌کند استعدادها، صبر و حوصلۀ او و البته طرفدارانش نیز هست.

استریمرها سلبریتی هستند!

شاید با حرف من کمی مشکل داشته باشید که گفتم “بازی‌های ویدیویی اگرچه یک نوع هنر هستند و در عین حال فرمی نوین از سرگرمی اما در آن فضایی برای مطرح شدن یک چهره به اندازه مثلا سینما یا هنرهای تجسمی هموار نیست.” در ادامه حرفم باید بگویم، درست است، جان کارمک، گیب نیوول، سم لیک، کن لوین، هیدئو کوجیما اسامی بزرگ و دهن‌پرکنی هستند که پر از تجربه ساخت شاهکارهایی که به بازی‌های ویدیویی معنا دادند. اما خب بیایید قبول کنید که آن‌ها سلبریتی نیستند. سلبریتی‌های این عرصه استریمرهای باقی مانده هستند. اگر نگاهی به درآمد و میزان اقبال عمومی آن‌ها داشته باشید، منظور کلامم را متوجه می‌شوید. در ادامه تعدادی از این استریمرهای موفق را بررسی خواهیم کرد.


بهترین استریمرها و بهترین یوتیوبرهای ایرانی

Aria Keoxer

 • میزان دنبال کننده اینستاگرام: ۱۲۴ هزار نفر
 • میزان توییچ: ۱۴۳ هزار نفر بازدیدکننده
 • تعداد افراد بازدیدکننده یوتیوب: ۲۴/۹۶۱ هزار نفر
 • درآمد: مقداری کمتر از یک میلیارد
 • صفحه اصلی: https://www.youtube.com/channel

خب آقای آریا یکی از بهترین استریمرها و یوتیوبرهای ایرانی است که بازی‌های مختلف و بروز را انجام می‌دهد و ویدیوهای وی تلفیقی از سرگرمی و گیم پلی می‌باشد.

 

همین طور که در حال گشت‌زنی در سایت‌های مختلف برای جمع آوری اطلاعات راجب این فرد بودم، با ویدیویی در یوتیوب برخورد کردم که درآمد حاصل از 5 بازی استریمری شده او در یوتیوب را بیان می‌کرد. چیزی که مرا شگفت زده کرد.

درآمدی معادل 305 میلیون برای 5 روز این استریمر حساب شد که حقیقتا رقم بالایی است. 

از مال و درآمد آقای آریا که بگذریم! او با سبک‌های مختلف خود توانسته است طرفداران بسیاری را به خود جذب کند. آریا جدا از بازی‌های جدید علاقه زیادی به Fortnite دارد و در این بازی‌ها هم نیز یکی از بازیکنان برتر شناخته شده است. به طور کلی هر چه از موفقیت آقای آریا در این زمینه برای شما بگم بازهم کم است. در همین حد اما بدانید او در دنیای استریم روسفیدمان کرده است.

اما یه پیشنهاد خفن تر! آریا پس از این که فالورهاش افزایش پیدا کرد، ویدیویی را داخل پیج یوتیوبی خود بارگزاری کرد که زندگی کودکی تا به امروزشو با نقاشی شرح داد. اگر خیلی مشتاق دونستن زندگی این فرد هستید! حتما این ویدیو را تماشا کنید.

Aria Keoxer یکی از بهترین استریمرها و بهترین یوتیوبرهای ایرانی

یه آموزش تیک تاک تکی: 5 روش دانلود موزیک از SoundCloud


Amir PhanThom

 • میزان دنبال کننده اینستاگرام: ۲۲/۶ هزار نفر
 • میزان توییچ: ۸۴۶ هزار نفر بازدیدکننده
 • تعداد دنبال کننده در یوتیوب: 4 هزار نفر
 • میزان درآمد:
 • صفحه اصلی: https://www.youtube.com/channel

امیر فانتوم یکی از بازیکنان حرفه‌ای بازی DOTA 2 و همچنین از بهترین استریمرها و یوتیوبرهای ایرانی می‌باشد. امیر سابقه حضور در مسابقات جهانی دوتا را در کارنامه خود دارد و توانسته با تیم‌های متفاوت رتبه‌های خوبی را نیز کسب کند و در حال حاضر فعالیت خوبی در سطح جهانی دارد. در واقع آقای امیر فانتوم در حال طی کردن پله‌های ترقی استریمری است و به زودی با موفقیت‌های بیشتر خود جایگاه بالاتری را در این زمینه کسب می‌کند. همچنین این آقا وارد تیم Alliance شده و صحبتی را خطاب به مخاطبانش گفته است:

آقای امیر فانتوم :

 

 

«من خیلی خوشحالم که تونستم عضوی از خانواده افسانه‌ای Alliance باشم.

منو نگاه کنید که تو مسیر قهرمان شدن اینترنشنال چطور می‌درخشم.»

Amir PhanThom یکی از بهترین استریمرها و بهترین یوتیوبرهای ایرانی


Mia Plays

 • تعداد طرفدار: 95.2 هزار مشترک
 • اینستاگرام: ۱۳۷ هزار نفر
 • یوتیوب: ۲۴ هزار نفر
 • درآمد: عددی معادل میلیون‌ها 🙂
 • صفحه اصلی:https://www.youtube.com/channel

میا یکی دیگر از بهترین استریمرهای ایرانی است که علاقه زیادی به بازی فورتنایت دارد. ولی بازی‌های بروز را هم دنبال می‌کند و در طراحی ویدیوهایش از تبحر خاصی برخوردار است. این خانوم در کنار این که یک گیمر با تلاش و ماهر است، کاسپلی‌های جالبی را انجام می‌دهد که چندباری به خاطر آن مورد تشویق بازی‌های مطرح همچون رینبو قرار گرفته است.

میا علاوه بر این‌ها در زمینه طراحی و نوازندگی تبحر خاصی دارد و برای ویدیوهای خود طراحی‌های جالبی را نیز انجام می‌دهد. این دختر را می‌توان جزو بهترین استریمرها و یوتیوبرهای ایرانی دختر در ایران دانست.

 

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید خانم میا یا کیمیا روانگر، رتبه دو کنکور سراسری در رشته هنر را از آن خود کرده است.

اگر چه میا در اواسط کار خود ریزش فالور تقریبا بدی را تجربه کرد، اما بازهم طبق درآمد خود جایگاهی خوبی را دارد.

Mia Plays یکی از بهترین استریمرها و بهترین یوتیوبرهای ایرانی

یه هک باحال: هک Clash of Clans با 3 روش مختلف


Toxic Girl

 • تعداد طرفدار: 46.9 هزار مشترک
 • اینستاگرام:۵۹/۹ هزار نفر
 • توییچ: ۵۰۲ هزار نفر بازدیدکننده
 • یوتیوب: ۷/۲ هزار نفر
 • درآمد: خبر دقیق ندارم! 🙁
 • صفحه اصلی: https://www.youtube.com/channel

Toxic Girl که بیشتر به بازی Fortnite و Rainbow Six Siege علاقه دارد و در پیج اینستاگرام خود نیز بیشتر به این دو بازی می‌پردازد، یکی دیگر از بهترین استریمرها و یتیوبرهای ایرانی است. وی در رویدادهای مختلف گیمینگ حضور داشته و انتظار می رود همکاری‌اش با سایر گیمرهای ایرانی بیشتر شود. این استریمر بازی‌های ترسناک را هم در صفحه خود استریم کرده و سبک ویدیوهایش باعث شده تا نظر گیمرها را به خود جلب کند.

 Toxic Girl یکی از بهترین استریمرها و بهترین یوتیوبرهای ایرانی


BugMazel

 • تعداد طرفدار: 211 هزار مشترک
 • اینستاگرام: ۱۴/۲ هزار نفر
 • توییچ: ۳۴۸ هزارنفر بازدیدکننده
 • درآمد: خبر دقیق ندارم! 🙁

غزاله نقدی یا BugMazel یکی از گیمرهای حرفه‌ای Rainbow 6 Siege است که در توییچ و اینستاگرام فعالیت خوبی دارد و بیشتر پست‌های او مربوط به رینبو می‌باشد. نام مستعار این خانم برگرفته از «باگ» و «مادمازل» می‌باشد و این خلاقیت خوبی است که وی در نامگذاری استفاده کرده است. باگ مازل در رویدادهای مختلف گیمینگ حضور دارد و در صفحات اجتماعی خود معمولا از فعالیت‌هایش خبر می‌دهد.

 

 

Bugmazel یکی از فعال‌ترین استریمرها و یوتیوبرهای ایرانی است. او فعلا در یوتیوب حضور ندارد ولی صفحه توییچ وی بسیار فعال می‌باشد و می‌توانید استریم‌های وی از بازی‌های مختلف را تماشا کنید.

BugMazel یکی از بهترین استریمرها و بهترین یوتیوبرهای ایرانی

نظر خود را بنویسید

لطفا نظرات را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید