تبلیغات
اخبار فناوریعمومی

Spotify پرمخاطب‌ترین سرویس پخش موسیقی در جهان شد

طبق تحقیقاتی که MIDiA Research انجام داده، سرویس‌های اشتراک موسیقی در سه ماهه دوم سال 2021 میلادی همچنان به رشد خود ادامه دادند. اسپاتیفای صدرنشین این بازار است و بعد از آن Apple Music قرار دارد.

اینم بخونید بد نیست: آموزش عوض کردن ایمیل آدرس و رمز عبور در Spotify

طبق گزارش این رسانه، سرویس‌های پخش موسیقی آنلاین در سه ماهه دوم سال 2021، در مجموع 523.9 میلیون نفر کاربر داشته‌اند. این میزان نسبت به مدت مشابه در سال 2020 افزایش 26.4 درصدی داشته است.

میزان خرید اشتراک در سرویس‌های اشتراک موسیقی (نیمه دوم سال 2021)

حجم کاربران اسپاتیفای در حال کاهش است

Spotify به عنوان رهبر بازار، 31% مشترکان را به خود اختصاص داده است. بعد از آن Apple Music با 15% سهم بازار وجود دارد. این یعنی اپل موزیک حدودا 78 میلیون کاربر اشتراکی دارد. با این حال باز هم فاصله بین این Apple Music و Spotify زیاد است.

نکته جالب توجه درباره اسپاتیفای این است که سهم آن‌ها از بازار به مرور در حال کاهش است. Spotify سال 2019 میلادی 34 درصد، سال 2020 میلادی 33% و سال 2021 میلادی 31 درصد کاربر داشته است. هر چند با حساب کردن این ریزش باز هم اسپاتیفای یکه‌تاز بازار است. اما این موضوع نشان می‌دهد که بعضی از کاربران آن به سرویس‌های رقیب مهاجرت کرده‌اند.

رقابت همچنان ادامه دارد!

Amazon Music با سهم بازار 13%، اپل موزیک را تعقیب می‌کند و جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. اما MIDiA Research اشاره می‌کند که YouTube Music برای دومین سال متوالی، سریع‌ترین رشد را بین تمام رقبای خود داشته است. این پلتفرم در حال حاضر 8% بازار را در اختیار دارد.

البته یک نکته مهم را فراموش نکنیم. هر چند تعداد کاربران سرویس‌های اشتراک موسیقی در جهان زیاد شده، اما این موضوع لزوما باعث افزایش درآمد این پلتفرم‌ها نشده است. چون بعضی از مشترکان بسته‌های اقتصادی با قیمت‌های پایین‌تر را تهیه می‌کنند.

برای مثال، قیمت استاندارد اشتراک سرویس Apple Music در ایالات متحده آمریکا 9.99 دلار است. اما تخفیف‌های ویژه‌ای برای خانواده‌ها، دانشجوها و کاربران Apple One در نظر گرفته شده است و پرداختی کاربران کمتر از این مقدار می‌شود.

چقدر این محتوای آموزشی برایتان مفید بود؟

از راست به چپ (سمتِ راست 1 ستاره، سمتِ چپ 5 ستاره)

میانگین 5 / 5. امتیاز شما ثبت شد: 1

اولین نفری باشید که بازخوردتان را ثبت می‌کنید

محمد انوری

مرتب باید ساخت. گاهی یک محصول، گاهی یک اثر هنری و گاهی لبخندی شیرین بر لبانِ دیگری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا