تبلیغات
اخبار فناوریعمومی

مایکروسافت Activision Blizzard را با مبلغ 68.7 میلیارد دلار می‌خرد

Microsoft در حال خرید شرکتِ Activision، ناشر بازی‌های Call of Duty و World of Warcraft و Diablo است. این خرید و معامله برای مایکروسافت 68.7 میلیارد دلار آب می‌خورد. این عدد بسیار بیشتر از مبلغی است که مایکروسافت سال 2016 برای خرید LinkedIn پرداخت کرد.

این حرکت را بزرگترین گام مایکروسافت برای ورود قوی‌تر به دنیای بازی می‌دانند. بنا به ادعای مایکروسافت، آن‌ها بعد از این خرید تبدیل به سومین شرکت پردرآمد بازی‌سازی خواهند شد. رتبه اول متعلق به Tencent و رتبه دوم در چنگِ Sony است.

اینم بخونید بد نیست: نقد و بررسی بازی Call of Duty: Mobile | جذاب تکرار نشدنی

قرار است Microsoft بعد از این خرید، عنوان‌های زیادی از شرکت اکتیویژن را به Xbox Game Pass اضافه کند. بعد از نهایی شدن قرارداد خرید Activision، مایکروسافت مجموعه‌هایی مثل Warcraft و Diablo و Overwatch و Call of Duty و Candy Crush را منتشر خواهد کرد.

حاشیه‌های مربوط به خرید جدید مایکروسافت

آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر عامل (CEO) بخش بازی شرکت مایکروسافت می‌گوید: در نهایت، ما تا جایی که بتوانیم بازی‌های Activision Blizzard را به Xbox Game Pass و PC Game Pass اضافه خواهیم کرد. این موضوع هم شامل بازی‌های قدیمی هم بازی‌های جدید این شرکت می‌شود.

Xbox Game Pass در حال حاضر (دی ماه 1400) 25 میلیون مشترک دارد و مایکروسافت با شرکت‌های مختلفی همکاری می‌کند تا تعداد مشترکان را بیشتر هم کند.

Satya Nadella مدیر عامل مایکروسافت گفته است: ما به شدت روی تولید محتوا، ساخت یک جامعه و فضای ابری (cloud) سرمایه‌گذاری کردیم تا نسل جدیدی از بازی را برای پلیرها و سازندگان ایجاد کنیم. فضایی که بازی را برای همه امن، فراگیر و در دسترس می‌کند.

خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت در حالی انجام می‌شود که این شرکت با اتهامات جنسی مختلفی روبه‌رو است. در ژوئیه گذشته، دپارتمان مشاغل و مسکن منصفانه کالیفرنیا از Activision Blizzard به دلیل ترویج فرهنگ آزار و اذیت جنسی شکایت کرد.

مایکروسافت هنوز واکنشی به این حاشیه‌ها نشان نداده و آقای Bobby Kotick همچنان مدیرعامل Activision Blizzard خواهد ماند. البته شاید بعد از نهایی شدن قرارداد و جابه‌جایی این شرکت به مایکروسافت، ایشان هم از کار برکنار شوند.

این خرید گران‌قیمت مایکروسافت، تقریبا یک سال بعد از خرید شرکت Bethesda (ZeniMax Media) به مبلغ 7.5 میلیارد دلار انجام می‌شود. خریدی که گامی بسیار مثبت برای رشد و پیشرفت Xbox Game Pass بود.

مایکروسافت امیدوار است خرید Activision Blizzard در سال مالی 2023 بسته شود. یعنی احتمال دارد تایید این قرارداد تا 18 ماه طول بکشد. این مدت زمان بسیار طولانی به نظر می‌رسد. اما از آنجایی که Activision Blizzard در بازارهای مالی مختلف حضور دارد، کار کمی برای مایکروسافت پیچیده‌تر خواهد شد.

چقدر این محتوای آموزشی برایتان مفید بود؟

از راست به چپ (سمتِ راست 1 ستاره، سمتِ چپ 5 ستاره)

میانگین 0 / 5. امتیاز شما ثبت شد: 0

اولین نفری باشید که بازخوردتان را ثبت می‌کنید

محمد انوری

مرتب باید ساخت. گاهی یک محصول، گاهی یک اثر هنری و گاهی لبخندی شیرین بر لبانِ دیگری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا