نظرسنجی یک وسیله است. بیشتر یک بهانه است تا به کاربرانمان نشان دهیم که دوستشان داریم. این که نظراتشان برای ما مهم است و دوست داریم در پیشرفت سایت به ما کمک کنند. وقتی یک نظرسنجی می‌گذاریم و به نتایج آن عمل می‌کنیم، کاربران می‌فهمند که چقدر به آن‌ها اهمیت می‌دهیم.

همیشه گفته‌ام که سرمایه اصلی یک سایت کاربرانش هستند. آن‌ها موفقیت یا شکست یک سایت را مشخص می‌کنند. یک رسانه آنلاین بدون بازدیدکننده به چه دردی می‌خورد؟ این کاربران هستند که مشخص می‌کنند کدام سایت موفق است. پس اهمیت دادن به آن‌ها کلید اصلی موفقیت ماست.

اینم بخونید بد نیست: معرفی 5 افزونه حرفه ای برای ساخت فرم تماس با ما در وردپرس

تبلیغات

چرا از نظرسنجی استفاده می‌کنیم؟

به دلایل زبادی ممکن است نیاز به ایجاد فرم نظرسنجی داشته باشیم. یک محصول یا خدمت جدید منتشر کرده‌ایم و دوست داریم نظر کاربران را درباره آن سرویس بدانیم. می‌خواهیم یک تغییر بزرگ ایجاد کنیم. یا می‌خواهیم محصولات جدید تولید کنیم. یا بسیاری از موارد دیگر.

تا حالا پیش نیامده وردپرس مرا ناامید کند. تقریبا هر چیزی که می‌خواستم داشته و مرتب در حال پیشرفت است. اگر سایتتان وردپرسی است افزونه‌های زیادی برای ساخت نظرسنجی در وردپرس طراحی شده‌اند. در این پست بهترین افزونه های نظرسنجی وردپرس را با هم بررسی می‌کنیم.

معرفی 4 افزونه نظرسنجی در وردپرس

1 – Wp-polls

یک افزونه نظرسنجی وردپرس است که با تکنیک ajax فرم‌های جذاب به سایت شما اضافه می‌کند. Wp-polls افزونه بسیار موفقی است. تا امروز بیشتر از ۱.۶۰۰.۰۰۰ بار دانلود شده و بیشتر از ۱۰۰.۰۰۰ نصب فعال داشته است. این افزونه در دو حالت استفاده در ابزارک یا ShortCode قابل استفاده است.

2 – Quiz And Survey Master

افزونه Quiz And Survey Master

Quiz And Survey Master با این که فقط 20.000 نصب فعال داشته اما بین کاربران بسیار محبوب بوده و از 689 رای کاربران، 619 رای پنج ستاره داشته است.

به جز نظرسنجی یک کاربرد مهم این افزونه، ساخت آزمون آنلاین است. شخصی‌سازی در این پلاگین بسیار بالاست. می‌توانید حالت‌های گوناگونی برای آزمون یا نظرسنجی خود ایجاد کنید. مثلا انتخاب درست یا علط، انتخاب یک از چند، گرفتن نظر متنی کاربر، اعداد و ارقام، استفاده از CAPTCHA و غیره. Quiz And Survey Master بسیار انعطاف پذیر بوده و انتخاب خوبی برای شروع کارتان می‌باشد.

اینم بخونید بد نیست: معرفی 10 افزونه برای امتیازدهی به مطالب وردپرس

3 – Yop poll

افزونه Yop poll برای ساخت فرم نظرسنجی در وردپرس

 

Yop poll یک افزونه نظرسنجی وردپرس است که بیشتر از 20.000 نصب فعال داشته و امتیاز 4.4 از 5 را کسب کرده است.

وقتی فرم‌های نظرسنجی را ساختید می‌توانید در پیشخوان وردپرس به راحتی آن‌ها را مدیریت کنید. با این‌که Yop poll به فارسی ترجمه نشده اما کار با آن راحت است. این افزونه از shortcode پشتیبانی کرده و می‌توانید در پست‌های خود از آن‌ها استفاده کنید.

4 – Opinion stage

افزونه نظرسنجی opinionstage

یک افزونه خوب برای ساخت نظرسنجی و آزمون در وردپرس. Opinion stage تا امروز 10.000 نصب فعال داشته و امتیاز 4.5 از 5 را گرفته است.

ساخت نظرسنجی در 4 حالت مختلف، مسدود کردن آرای تکراری به کمک IP و Cookie، ساخت یک پیغام اختصاصی بعد از ثبت نظر و … از امکانات Opinion stage می‌باشند. وقتی افزونه را نصب و فعال کردید، برای ایجاد نظرسنجی باید یک Account رایگان در سایت آن‌ها بسازید. مراحل کار در داخل پیشخوان وردپرس برایتان توضیح داده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید