فهمیدن اینکه چه کسانی عکس واتساپ ما را چک میکنند می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد. آدم‌ها قابل پیش‌بینی نیستند، از کجا معلوم؟ شاید کراشتان هم روی شما کراش داشته باشد 😀

سوال «چگونه بفهمیم چه کسانی عکس واتساپ ما را چک میکنند؟» بسیار پرتکرار است. به همین دلیل، افراد زیادی تلاش کرده‌اند جواب مناسبی برای آن پیدا کنند. این افراد، اپلیکیشن‌هایی طراحی کرده‌‌اند تا شما بتوانید با نصب آن‌ها، افرادی که به پروفایل شما سرک کشیده‌اند را بشناسید.

بحث‌های بسیاری سر این مسئله ایجاد شده‌ است. برخی معتقدند این اپلیکیشن‌ها، واقعا می‌توانند به شما بگویند چه کسانی عکس واتساپ شما را چک کرده‌اند؛ اما برخی دیگر (که خودم هم جزو این دسته هستم!) معتقدند که تمام این اپلیکیشن‌ها تقلبی‌اند!

من ۳ تا از این اپلیکیشن‌ها را بررسی کردم تا ببینم کدامشان واقعا کار می‌کند. در این مقاله از مجله تیک تاک تِک، می‌توانید نتایج نه‌چندان شگفت‌انگیر این تحقیق را بخوانید.

ابنم بخونید بد نیست:‌چگونه بفهمیم چه کسانی شماره ما را در واتساپ ذخیره کرده‌اند؟


آیا واقعا فهمیدن اینکه چه کسانی عکس پروفایل واتساپ ما را چک می‌کننند، امکان‌پذیر است؟

متاسفانه باید بگویم که در خود برنامه واتساپ، هیچ گزینه‌ای برای فهمیدن اینکه چه کسانی عکس واتساپ شما را جک کرده‌اند وجود ندارد. با این حال شما می‌توانید مشخص کنید چه افرادی اجازه دیدن عکس واتساپ‌تان را داشته باشند.

شما می‌توانید تعیین کنید چه کسانی Status واتساپ، عکس پروفایل، آخرین بازدید و about info شما را مشاهده کنند. واتساپ سه گزینه در اختیار شما قرار داده است:

  • Everyone = هر کسی می‌تواند پروفایل شما را مشاهده کند
  • My contacts = فقط افرادی که شماره آن‌ها را ذخیره کرده‌اید می‌توانند پروفایل شما را مشاهده کنند.
  • Nobody = هیچ‌کس نمی‌تواند پروفایل شما را مشاهده کند.

در این قسمت، نحوه ایجاد تنظیمات برای این موارد را توضیح می‌دهم.

برای تغییر تنظیمات حریم خصوصی در واتساپ، به مسیر More options > Settings > Account > Privacy بروید. در اینجا شما می توانید تعیین کنید چه افرادی اجازه دسترسی به پروفایل واتساپ شما را داشته باشند.

آیا واقعا فهمیدن اینکه چه کسانی عکس پروفایل واتساپ ما را چک می‌کننند، امکان‌پذیر است؟

اگر نگرانید که کسی از عکس پروفایل شما سواستفاده کند، می‌توانید این تنظیمات را روی My contacts بگذارید. البته اگر به کانتکت‌هایتان اعتماد دارید!

نکته: توجه داشته باشید که اگر تنظیمات را روی Nobody قرار دهید، شما نیز نمی‌توانید پروفایل هیچ کسی را مشاهده کنید.

اگر برای فهمیدن اینکه آیا دوست‌دختر/پسر سابقتان عکس پروفایل واتساپتان را چک می‌کند یا نه به این صفحه آمده‌اید، باید بگویم متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد. اما کاملا ناامید نشوید! هنوز راه‌هایی برای فهمیدن اینکه چه کسانی در واتساپ پیگیر وضعیت شما هستند وجود دارد.

قطعا می‌دانید که واتساپ، درست مانند اینستاگرام، دارای قابلیت گذاشتن استوری است. این ویژگی در واتساپ status نامیده می‌شود. با استفاده از این ویژگی، شما می‌توانید متوجه شوید چه کسانی علاقه‌مند به دیدن استاتوس‌های شما در واتساپ هستند. در قسمت‌های بعدی این روش را کاملا توضیح خواهم داد.

هیچ راهی برای فهمیدن اینکه چه کسانی عکس پروفایل شما را چک می‌کنند وجود ندارد، با این حال، تعدادی نرم‌افزار برای این کار طراحی شده که ادعا دارند می‌توانند این اطلاعات را در اختیار شما بگذارند.


اپلیکیشن اندروید برای فهمیدن اینکه چه کسانی واتساپ ما را چک میکنند؟

پیش از معرفی این اپلیکیشن‌ها، بهتر است توضیح دهم چرا فکر می‌کنم نباید از آن‌ها استفاده کرد.

طبق تجربه من، تمام این نرم‌افزارها جعلی هستند. برای اینکه متوجه شوید چه کسی عکس پروفایل‌تان را چک کرده است، لازم است به دیتابیس واتساپ دسترسی پیدا کنید. یا در واقع، دیتابیس را هک کنید! تلاش شما برای دسترسی به دیتابیس واتساپ، باعث می‌شود واتساپ دسترسی شما به اپلیکیشن خود را قطع کند. اما آیا این نرم‌افزارها می‌توانند وارد دیتابیس واتساپ شوند بدون اینکه واتساپ متوجه شود؟ قطعا نه! آن‌ها فقط چند اسم از مخاطبین شما را به شکل تصادفی به شما نشان می‌دهند و ادعا می‌کنند این افراد پروفایل واتساپتان را مشاهده کرده‌اند.

اگرچه هیچ راهی برای دانستن اینکه چه کسی نمایه WhatsApp شما را مشاهده کرده‌اند وجود ندارد، اما برنامه‌های ذکر شده در زیر را می‌توانید به‌عنوان یک شوخی استفاده کنید. البته حواستان به دسترسی‌هایی که به این برنامه می‌دهید باشد!

در قسمت بعدی ۲ نرم افزار اندروید و ۱ نرم‌افزار iOS برای شناختن افرادی که پروفایلمان را چک می‌کنند، معرفی می‌کنم.

اینم بخونید بد نیست: واتساپ غیر رسمی چیست؟ آیا از نسخه‌های غیررسمی واتساپ استفاده کنیم؟


چه کسانی پروفایل واتساپ ما را چک میکنند؟ در اندروید

برنامه Who Viewed Me برای اندروید

این برنامه مدعی است می‌تواند بازدیدکنندگان پروفایل شما را شناسایی کند. بدیهی است این برنامه را نمی‌توانید در play store پیدا کنید چرا که این نوع نرم‌افزارها مجاز نیستند.

برای تشخیص فیک بودن این برنامه فقط کافی است نگاهی به آن بیندازید:

برنامه Who Viewed Me برای اندروید

این قیافه داد می‌زند که من نرم‌افزاری تقلبی هستم 🙂

اگر این برنامه را نصب کردید به دسترسی‌های آن دقت کنید. برنامه Who Viewed Me از شما می‌خواهد که به موارد زیر دسترسی داشته باشد.

  • برقراری و مدیریت تماس‌های تلفنی
  • دسترسی به مخاطبین
  • دسترسی به موقعیت مکانی

اگر حتی برای سرگرمی و تفریح این برنامه را نصب می‌کنید، پیشنهاد می‌کنم اجازه ندهید این برنامه به برقراری و مدیریت تماس‌های تلفی و موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد.

چه کسانی عکس واتساپ ما را چک میکنند در اندروید

با لمس گزینه Scan در این برنامه، می‌توانید لیستی از مخاطبینتان را ببینید که مثلا پروفایل شما را چک کرده‌اند!

اگر هنوز مي‌خواهید این برنامه را دانلود کنید، می‌توانید از این لینک استفاده کنید:

https://roidhub.com/whatsapp-who-viewed-me-apk


برنامه Whats Tracker

این نرم‌افزار، از نرم‌افزار قبلی کمی جدیدتر است. Whats Tracker در اواخر سال ۲۰۱۷ تولید شده است و به دلایلی که قبلا ذکر شد، در Google play حضور ندارد.

یکی از موارد خنده‌داری که در توضیحات این اپلیکیشن وجود دارد، درج عبارت «برای اندروید 16 به بالا» است. اگر حتی اندکی با سیستم عامل اندروید آشنا باشید، می‌دانید که هنوز اندروید 16 تولید نشده است. 🙂

خب این برنامه نسبت به برنامه قبل هوشمندانه‌تر طراحی شده و کمی روی رابط کاربری آن کار شده است. دسترسی‌های این برنامه مانند برنامه قبلی است. دوباره یادآوری می‌کنم که به هیچ عنوان به این برنامه‌ها اجازه مدیریت و برقراری تماس و موقعیت مکانی‌تان را ندهید. دسترسی به مخاطبان برای این برنامه‌ها ضروری است، چرا که بدون این دسترسی، آن‌ها نمی‌توانند یک سری از مخاطبین‌تان را شانسی انتخاب کنند‌!

برنامه Whats Tracker از برنامه قبلی خطرناک‌تر است! این برنامه عده‌ای را به‌عنوان کسانی که واتساپ شما را مشاهده کرده‌اند به شما نشان می‌دهد. اما اسم بعضی از آن‌ها را، طوری که قابل تشخیص نباشند، مات می‌کند. سپس از شما می‌خواهد برای دیدن اسم این افراد، پول پرداخت کنید! 

برنامه Whats Tracker یکی از برنامه‌های جعلی برای تشخیص اینکه چه کسانی واتساپ ما را چک میکنند

در این برنامه، سه سربرگ مشاهده می‌کنید:

  • Contacts
  • Visited
  • Visitor

به نظر می‌رسد سربرگ visitor مربوط به کسانی باشند که پروفایل شما را چک کرده‌اند و سربرگ visited مربوط به کسانی باشد که شما پروفایل آن‌ها را چک کرده‌اید.

هرچند که هیچ کدام از این‌ها اهمیت ندارد! چرا که در همه این سربرگ‌ها فقط لیستی تصادفی از مخاطبینتان به شما نمایش داده می‌شود.

اینم بخونید بد نیست: 6 روش جالب برای تشخیص بلاک شدن در WhatsApp


چه کسانی واتساپ ما را چک میکنند؟ در ایفون

تنها اپلیکیشنی که در آیفون جالب به نظر می‌رسید، اپلیکیشن WRevealer بود. از آن‌جا که آخرین توییت سازندگان این اپلیکیشن، مربوط به سال 2017 است، به نظر می‌رسد آن‌ها توسعه این برنامه را متوقف کرده‌اند.

این اپلیکیشن فقط روی آیفون‌های جیلبریک شده کار می‌کند. ادعاهای زیادی در مورد این برنامه iOS وجود داشت و عده‌ای معتقد بودند WRevealer، واقعا می‌تواند به شما بگوید چه کسانی پروفایل شما را مشاهده کرده‌اند!

اما با کمی کار کردن با این اپلیکیشن، متوجه می‌شوید این برنامه، فقط لیستی از کانتکت‌هایی که در واتساپ آنلاین هستند را به شما نشان می‌دهد 🙂

متاسفانه لینک دانلودی برای این اپلیکیشن وجود ندارد، اما اگر می‌خواهید از یک نرم‌افزار برای آیفون استفاده کنید می‌توانید نرم‌افزار whatsapp GB را دانلود و نصب کنید. این نرم‌افزار نیز مشابه نرم‌افزارهای قبل عمل می‌کند و هر دو نسخه اندروید و iOS آن موجود است.


چه کسانی استوری واتساپ ما را چک می‌کنند؟

خوشبختانه جواب این سوال به سختی سوال قبل نیست و شما به‌راحتی می‌توانید بفهمید چه کسانی دنبال‌کننده استوری‌های شما در واتساپ هستند. برای این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- طبیعتا پیش از هر چیزی باید یک استوری بگذارید! برای این کار به سربرگ STATUS در واتساپ بروید. علامت دوربین عکاسی در پایین سمت راست صفحه به شما امکان ارسال عکس و علامت مداد، به شما امکان نوشتن می‌دهد.چه کسانی استوری واتساپ ما را چک می‌کنند؟

۲- در مرحله بعد، شما می‌توانید استاتوس خود را در سربرگ STATUS، با عنوان MY STATUS مشاهده کنید. با لمس آن، استاتوس شما باز می‌شود.

۳- با لمس کردن علامت چشم در پایین صفحه، می‌توانید بفهمید چه کسانی استاتوس شما را در واتساپ دیده‌اند.

اینم بخونید بد نیست: آموزش کامل استتوس گذاشتن در WhatsApp در آیفون و اندروید


حرف آخر

درست است که واتساپ پیام‌رسان چندان محبوبی در ایران نیست و قابلیت‌های زیادی ندارد، اما نفوذ به دیتابیس آن‌ هم به همین سادگی‌ها نیست! نرم‌افزارهای زیادی برای دسترسی به اطلاعات یا حتی هک کردن گوشی شما تولید شده‌اند. اگر مواظب نباشید ممکن است این اپلیکیشن‌ها برایتان دردسر درست کنند. پیشنهاد من این است اپلیکیشن‌هایی که در گوگل پلی پشتیبانی نمی‌شوند را نصب نکنید. لینک‌های ناشناخته را باز نکنید و کلا راجع به امنیت اطلاعات خود، محتاط باشید.

بهترین روش برای فهمیدن اینکه چه کسانی در واتساپ پروفایل‌تان را چک می‌کنند، چک کردن بازدیدکنندگان استوری‌هایتان است. اپلیکیشن‌هایی که برای این کار وجود دارند همگی فیک و غیرقابل اعتماد هستند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نظر خود را بنویسید

لطفا نظرات را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید