چگونه پیام فرستاده شده در واتساپ را ویرایش کنیم؟ امکان ویرایش پیام‌ها در واتساپ وجود ندارد!

اگر به دنبال جواب سوال بالا می‌گردید، باید به شما بگویم که متاسفانه تاکنون واتساپ برای این مشکل راه حلی ارائه نداده است. شما در این اپلیکیشن، نمی‌توانید پیام‌هایتان را ویرایش کنید. در حالی که پیام رسان تلگرام این ویژگی و خیلی ویژگی‌های پیشرفته‌تر را مدت‌ها پیش ارائه کرده است. به نظر می‌رسد اگر فیلترینگ در ایران وجود نداشت، بسیاری از اپلیکیشن‌ها قدرت رقابت با همتایان خود را پیدا نمی‌کردند.

در سال ۲۰۱۶، واتساپ اعلام کرد که قصد دارد امکان ویرایش پیام‌ها را به اپلیکیشنش اضافه کند. اما به نظر می‌رسد از این تصمیم منصرف شده است!

اینم بخونید بد نیست: عکس های واتساپ کجا ذخیره میشه؟ (در اندروید، آیفون، دسکتاپ و واتساپ وب)


ویرایش پیام در واتساپ بیزینس

واتساپ بیزینس (Business) اپلیکیشنی مانند واتساپ است که می‌توانید از آن برای مقاصد کاری خود استفاده کنید. این اپلیکیشن، دقیقا مانند واتساپ عمل می‌کند اما قابلیت‌های آن، کمی با واتساپ متفاوت است (فقط کمی!).

با جست‌وجو و تمرین، متوجه شدم تنها جایی که می‌توان یک پیام را ویرایش کرد؛ واتساپ بیزینس است. اما متاسفانه این پیام، پیامی است که شما همراه با لینک دعوت برای دیگران می‌فرستید! در واتساپ بیزینس، شما می‌توانید یک لینک دعوت به گروه یا چت شخصی‌تان بسازید و آن را همراه با یک پیام، برای افراد دیگر ارسال کنید. امکان ویرایش این پیام در واتساپ بیزینس وجود دارد.

اینم بخونید بد نیست: واتساپ بیزینس چیست؟

برای ویرایش این پیام، وارد واتساپ بیزینس خود شوید و گزینه سه نقطه در بالا سمت راست صفحه را لمس کنید.

با انتخاب گزینه Business Tools، منویی به شما نمایش داده می‌شود. در این منو، گزینه short link، می‌تواند یک لینک دعوت برایتان آماده کند.

چگونه پیام فرستاده شده در واتساپ را ویرایش کنیم

پس از انتخاب Short link، گزینه View QR Code را لمس کنید.

چگونه پیام ها را در واتساپ ویرایش کنیم

با لمس علامت سه نقطه در بالا سمت راست صفحه، گزینه Edit را ملاحظه می‌کنید.

حالا می‌توانید متنی برای لینک دعوت خود بنویسید یا متن موجود را ویرایش کنید.

متنی برای لینک دعوت خود بنویسید یا متن موجود را ویرایش کنید

اینم بخونید بد نیست: چگونه زبان واتساپ را فارسی کنیم؟


نحوه پاک کردن پیام در واتساپ

شاید نتوانید در واتساپ پیام خود را ویرایش کنید، اما گزینه پاک کردن و از نو نوشتن، همیشه وجود دارد. در صورتی که چیزی را اشتباه فرستاده باشید؛ می‌توانید پیام را لمس و نگه‌ دارید تا گزینه‌های پیام را بالای صفحه مشاهده کنید.

با لمس علامت سطل زباله، منوی پاک‌کردن پیام‌ها روی صفحه ظاهر می‌شود. در این منو 3 گزینه وجود دارد:

  1. Delete for me: پیام را فقط از چت شما پاک می‌کند، اما همچنان برای مخاطبتان وجود دارد. در صورت انتخاب این گزینه، دیگر هیچ راهی برای پاک کردن پیامتان برای طرف مقابل نیست!
  2. Cancel: از منو خارج می‌شود.
  3. Delete for every one: پیام را برای همه پاک می‌کند!

اما اگر گمان می‌کنید در مورد پاک‌کردن پیام‌ها، واتساپ عملکرد خوبی دارد، کاملا اشتباه می‌کنید! واتساپ به جای پیام‌های پاک شده عبارت «ٰThis message was deleted» را به مخاطبتان نشان می‌دهد!


حرف آخر

امکان ویرایش پیام در واتساپ وجود ندارد و کسی هم دلیل آن را نمی‌داند! شاید تیم توسعه واتساپ دوست دارد ما در نوشتنمان دقت کنیم! بهرحال، ممکن است واتساپ این قابلیت را در آپدیت‌های آینده خود ایجاد کند. اما تا آن زمان، لطفا پیام‌های واتساپ‌تان را قبل از فرستادن، یک دور بخوانید 🙂

5/5 - (1 امتیاز)

نظر خود را بنویسید

لطفا نظرات را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید