مهاجرت به لینوکس و دیدن کیبرد جدید ممکن است کاربران را وحشت‌زده کند. شاید ذهنتان درگیر این شود که نیم فاصله در لینوکس کجاست یا ویرگول (،) را چطور در کیبرد لینوکس تایپ کنم. برای آشنایی بیشتر شما با این کیبرد، در این آموزش به بررسی چند نماد خاص مثل نیم‌فاصله، ویرگول (،) و حمزه (ء) در کیبرد لینوکس پرداخته‌ایم.

اینم بخونید بد نیست: زیباترین توزیع های لینوکس را ببینید و بشناسید

نحوه استفاده از نیم فاصله در لینوکس + ویرگول و حمزه در لینوکس

شاید یکی از دلایلی که باعث می‌شود کاربران بیخیال مهاجرت از ویندوز به لینوکس شوند، ترس است. ترس از تجربه چیزهای جدید. انسان به طور ذاتی از تغییر می‌ترسد و بیشتر انسان‌ها دوست دارند در موقعیت فعلی خود باقی بمانند. اما رسم زندگی این است که برای رسیدن به موفقیت باید از نقطه آسایش خود خارج شد و و چیزهای جدید را تجربه کرد،

تبلیغات

ماجرا از این قرار است. شما یک توزیع لینوکس مثل Ubuntu را روی سیستم خود نصب کرده‌اید. همه چیز خوب است. به خودتان افتخار می‌کنید که سراغ یک سیستم عامل آزاد، رایگان و دوست داشتنی رفته‌اید. زندگی از این بهتر نمی‌شود. با ذوق و شوق یک پیام‌رسان مثل تلگرام را روی توزیع جدید لینوکس خود نصب می‌کنید تا این پیروزی را به یکی از دوستان صمیمی خود اطلاع دهید.

اینم بخونید بد نیست: 10 دستور کاربردی و مهم در لینوکس که هر کسی باید بلد باشد

وقتی داخل کیبرد شروع به تایپ می‌کنید، انگار که یک جای کار می‌لنگد. برای پیدا کردن بعضی از حروف حسابی به زحمت می‌افتید. مثلا می‌پرسید نیم فاصله در لینوکس چطور تایپ می‌شود؟ ویرگول را چه کار کنم؟ این کیبرد جدید و کمی عجیب ممکن است شما را به این فکر بیندازد که مگر همان ویندوز چه مشکلی داشت که سراغ لینوکس آمدم؟ من نمی‌توانم با این کیبرد کار کنم. پس دوباره به همان ویندوز خودمان برگردیم.

این کار را نکنید. مطمئن باشید بعد از عادت کردن به این کیبرد جدید، حاضر نیستید آن را با هیچ کیبردی در دنیا عوض کنید.

3 نماد مهم نیم‌فاصله، ویرگول و حمزه در کیبرد لینوکس

برای تایپ نیم فاصله در لینوکس کافی است کلید Shift + Space را همزمان فشار دهید

نیم فاصله در لینوکس با Shift + Space

برای تایپ ویرگول (،) در لینوکس، کافی است کلید Shift + 7 را همزمان فشار دهید

ویرگول در لینوکس با shift + 7

برای تایپ حمزه (ء) در لینوکس کافی است کلید Shift + S را همزمان فشار دهید

حمزه در لینوکس با Shift + S

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید