اگر از طرفداران پیام رسان واتساپ هستید، این مطلب برای شماست! اگر هم خیلی طرفدار این اپلیکیشن نیستید ولی از آن استفاده می‌کنید، باز هم این آموزش به کارتان می‌آید. مدتی است که WhatsApp امکان گذاشتن استتوس‌های 24 ساعته را برای کاربران خود فعال کرده است. برای آموزش نحوه استتوس گذاشتن در واتس اپ با تیک تاک تک همراه باشید 🙂

اینم بخونید بد نیست: آموزش خواندن پیام واتساپ بدون خوردن تیک آبی در اندروید و آیفون

نحوه استتوس گذاشتن در واتس اپ

برای آنکه بتوانید در واتساپ استتوس بگذارید باید چند مرحله را طی کنید:

تبلیغات

توجه کنید که مراحل را هم در آیفون و هم اندروید نشان داده‌ام. پس از هر گوشی‌ای که استفاده می‌کنید خیالتان راحت باشد 🙂

1 – ابتدا وارد واتساپ شوید.

2 – در آیفون از نوار پایین صفحه و در اندروید از قسمت بالا به بخش مربوط به Status بروید. نحوه گذاشتن استوری واتس اپ3 – در این قسمت علاوه بر اینکه می‌توانید استتوس دیگران را ببینید، خودتان هم می‌توانید استتوس بگذارید. برای این کار از باید از دو دکمه‌ای که در تصاویر مشخص کرده‌ام استفاده کنید. یکی از آنها که به شکل مداد است، برای استتوس‌های متنی است. دکمه دوم که به شکل دوربین است برای گذاشتن عکس و فیلم در Status است. نحوه استتوس گذاشتن در واتس اپ در اندروید و آیفون4 – کافیست متن مورد نظر خود را نوشته یا عکس و فیلم مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید و پس از انجامِ ویرایش‌های لازم، مانند بریدن تصویر یا ویدیو، آن را در قسمت Status پست کنید.

به همین سادگی توانستید از قابلیت استتوس واتس اپ استفاده کنید و محتوای دلخواه خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

چطور بفهمیم چه کسانی Status ما را دیده‌اند؟

برای آنکه بفهمیم چه کسانی تا الان Status واتساپ ما را دیده‌اند، کافیست ابتدا وارد استتوس موردنظرمان شویم، سپس صفحه را به سمت بالا بکشیم. چطور بفهمیم چه کسانی Status ما را دیده‌اند؟به این صورت می‌توانیم لیست تمام کسانی که استتوس ما را دیده‌اند، به علاوه ساعتی که استتوس را مشاهده کرده‌اند ببینیم.

اینم بخونید بد نیست: آموزش خواندن پیام حذف شده در واتس اپ برای اندروید و آیفون

محدود کردن کسانی که می‌توانند Status واتساپ ما را ببینند!

استتوس واتساپ ما را به صورت پیش فرض تمام مخاطبان می‌توانند ببینند. البته به این شرط که آنها نیز ما را در لیست مخاطبین خود ذخیره کرده باشند.

اما اگر بخواهیم نمایش Status را به گروهی از مخاطبین انجام ندهیم؟ یا اگر بخواهیم فقط تعداد مشخصی از مخاطبان استتوسمان را ببینند؟

یکی از ویژگی های Status واتساپ را می‌توان امکان شخصی‌سازی کسانی که استتوسمان را می‌بینند دانست. برای این کار کافی است 2 مرحله زیر را طی کنید:

1 – پس از آنکه به بخش مربوط به استتوس واتساپ رفتید، در اندروید با سه نقطه بالای صفحه و انتخاب گزینه Privacy و در آیفون با انتخاب گزینه Privacy از بالای صفحه به بخش مربوط به شخصی سازی بینندگان استتوس واتس اپ بروید. شخصی سازی Status های واتس اپ - محدود کردن کسانی که می‌توانند Status واتساپ ما را ببینند!2 – حالا در این صفحه می‌توانیم بینندگان استتوسمان را شخصی سازی کنیم.

اگر بخواهیم که تمامی مخاطبانمان استتوس ما را ببینند، تنظیمات را به همان حالت پیش فرض روی My Contacts نگه می‌داریم و تغییری نمی‌دهیم.

اگر بخواهیم که تعدادی قادر به دیدن استتوس‌های ما نباشند، گزینه دوم را تیک زده و آن افراد را انتخاب می‌کنیم.

اگر بخواهیم فقط تعداد خاصی استتوس ما را ببینند، گزینه سوم را تیک زده و مخاطبان موردنظر را انتخاب می‌کنیم. شخصی سازی Status های واتس اپ نکته : برای آنکه افراد موردنظرتان قادر به دیدن Status شما باشند، ابتدا باید مخاطبان را طبق مراحل بالا شخصی‌‍سازی کنید، سپس با توجه به آموزش نحوه استتوس گذاشتن در واتس اپ ، اقدام به گذاشتن Status کنید.

اینم بخونید بد نیست: آموزش ساخت گروه و کانال در واتس اپ برای آیفون و اندروید

نحوه گذاشتن استتوس طولانی در واتس اپ

WhatsApp برای گذاشتن استتوس قوانین مشخصی دارد که یکی از آن قوانین در مورد حداکثر زمان استتوس است. شما می‌توانید در واتساپ ویدئوهای حداکثر 30 ثانیهای را Status کنید و اگر ویدیو موردنظرتان طولانی‌تر بود، آن را از قبل به 2 یا چند قسمت 30 یا زیر 30 ثانیه تقسیم کرده و سپس آن را در استتوس به اشتراک بگذارید. اما امکان گذاشتن ویدیوهای بالای 30 ثانیه به صورت یکجا امکان‌پذیر نمی‌باشد.

در واتساپ Status درست است یا استوری؟

درست است که Status واتساپ شباهت زیادی به استوری اینستاگرام دارد، اما در عین حال تفاوتهایی هم دارند.

  1. اولین تفاوت مقدار زمان استتوس‌های واتساپ است که 2 برابر استوری اینستاگرام می‌باشد.
  2. دومین تفاوت همانطور که گفتم امکان شخصی‌سازی آن است. اینستاگرام نیز با افزودن قابلیت Close Friends تا حدی این امکان شخصی‌سازی را برای کاربران فراهم می‌کند، اما در واتساپ مخاطبتان بدون آنکه متوجه شود در بین افرادی که می‌توانند استتوس را مشاهده کنند قرار می‌گیرد.

اما در هر حال با توجه به تمامی شباهت‌هایی که میان استتوس واتس اپ و استوری اینستاگرام وجود دارد، واتساپ تصمیم گرفته اسم این ویژگی را Status بگذارد و بهتر است ما نیز به همان اسم صدایش کنیم 🙂

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید