حتما تا به حال برایتان پیش آمده که بخواهید سورس کد یک وبسایت را ببینید. اگر کاربر دستگاه‌های اپل، مانند آیفون، آیپد و … باشید، احتمالا مجبور به نصب اپلیکیشن‌های جداگانه برای این کار شده‌اید. که گاها این اپلیکیشن‌ها بسیار گیج‌کننده هستند. اما در این آموزش به شما یاد می‌دهم که چگونه می‌توانید بدون اپلیکیشن و فقط و فقط با مرورگر سافاری خود به مشاهده سورس سایت در آیفون بپردازید. پس با تیک تاک تک همراه باشید 🙂

اینم بخونید بد نیست: آموزش دیدن سورس کد HTML سایت در اندروید

8 قدم برای مشاهده سورس سایت در آیفون

همانطور که بالاتر گفتم، در این روش برای مشاهده سورس سایت در آیفون به هیچ گونه اپلیکیشنِ اضافه نیاز ندارید. تنها کافیست سافاری (یا گوگل کروم) را باز کنید و مراحلی که در ادامه توضیح می‌دهم را دنبال کنید. هیچ کار سخت و پیچیده ای پیش رویمان نیست 🙂

1- مرورگر سافاری یا کروم خود را باز کنید و Share Button (یا همان Action Button) که در تصویر زیر مشخص کرده‌ام را انتخاب کنید:

دکمه Share Button در ios 2 – در پنجره باز شده دنبال گزینه Add Bookmark بگردید و آن را انتخاب کنید:

Add Bookmark مرحله دوم مشاهده سورس سایت در آیفون3 – در این قسمت، در محل نوشتن اسم، ابتدا با استفاده از علامت ضربدر (X)، نام بوکمارک را حذف کنید و سپس “Show Page Source” را تایپ کنید و بعد با زدن Save تغییرات انجام شده را ذخیره کنید:

نامگذاری بوکمارک. مرحله سوم مشاهده سورس سایت در آیفون

4 – در این مرحله باید کدی که برایتان می‌نویسم را به صورت کامل انتخاب و کپی کنید.

javascript:(function(){var a=window.open(‘about:blank’).document;a.write(‘<!DOCTYPE html><html><head><title>Source of ‘+location.href+'</title><meta name=”viewport” content=”width=device-width” /></head><body></body></html>’);a.close();var b=a.body.appendChild(a.createElement(‘pre’));b.style.overflow=’auto’;b.style.whiteSpace=’pre-wrap’;b.appendChild(a.createTextNode(document.documentElement.innerHTML))})();

5 – با توجه به تصویر به قسمت Bookmarks بروید:

مرحله پنجم مشاهده Source سایت در ایفون6 – برای ویرایش بوکمارک ها Edit را انتخاب کنید:

مرحله ششم مشاهده سورس سایت در آیفون 7 – وقتی گزینه‌های ویرایش نمایش داده شد، بوکمارکی که در مرحله 3 نام گذاری کردید را انتخاب کنید:

بوکمارکی که در مرحله 3 نام گذاری کردید را انتخاب کنید

8 – حالا در مرحله آخر کافیست با استفاده از علامت ضربدر (X) لینک نوشته شده در بوکمارک را حذف کنید. سپس کدی که در مرحله 4 کپی کرده بودید را جایگزین آن کنید:

علامت ضربدر (X) لینک نوشته شده در بوکمارک را حذف کنید

به همین سادگی موفق شدید تمام مراحل لازم برای مشاهده سورس سایت در آیفون را انجام دهید.

حالا برای اینکه نتیجه کار خود را ببینید دوباره به قسمت بوکمارک ها رفته و بوکمارکی که ساختید را باز کنید:

بوکمارکی که ساختید را باز کنیدبعد از انتخاب بوکمارک باید صفحه‌ای مانند صفحه زیر برایتان باز شود که سورس سایت مورد نظرتان را نشان می‌دهد.

مشاهده سورس سایت در آیفون

مشاهده سورس سایت با استفاده از اپلیکیشن

شاید راه‌های بالا بخاطر دستی بودن مراحلشان به نظرتان سخت و پیچیده آمده باشد. اگر استفاده از اپلیکیشن را ترجیح می‌دهید، نگران نباشید. چون اپلیکیشن هایی برای مشاهده سورس سایت در آیفون طراحی شده‌اند. در این پست یکی از این اپلیکیشن‌های خوب را معرفی می‌کنم.

اینم بخونید بد نیست: چطور آیفون اورجینال را از آیفونِ Fake تشخیص دهیم؟

اپلیکیشن HTML Viewer Q

با استفاده از این اپلیکیشن به راحتی و بدون پیچیدگی می‌توانید سورس کد سایت‌های مورد نظر خود را با آیفونتان مشاهده کنید. این اپلیکیشن امتیاز 4.1 از 5 را در App Store دریافت کرده و به صورت رایگان قابل دانلود می‌باشد. در ادامه مراحل استفاده از برنامه و ویژگی‌هایش را برایتان توضیح می‌دهم.

1 – ابتدا اپلیکیشن را از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود اپلیکیشن HTML Viewer Q برای مشاهده سورس سایت در آیفون

2 – بعد از دانلود شدن اپلیکیشن آن را از Home Screen خود باز کنید.

3 – سپس از گوشه سمت راست صفحه گزینه Link که در تصویر زیر نشان داده شده را انتخاب کنید

مشاهده سورس سایت در ایفون با اپلیکیشن HTML Viewer Q4 – سپس نشانی کامل سایت مورد نظر خود را در پنجره باز شده وارد کنید و گزینه GO را انتخاب کنید.

نشانی کامل سایت مورد نظر خود را در پنجره باز شده برنامه وارد کنید5 – بعد از بارگذاری صفحه‌ای که می‌خواهید سورس کدش را مشاهده کنید، از بالا سمت چپ صفحه Code را انتخاب کنید.

مرحله پنجم مشاهده سورس سایت در ایفون با اپلیکیشن

حالا در صفحه باز شده سورس کد صفحه مورد نظر خود را مشاهده می‌کنید:

 مشاهده سورس سایت در آیفون با اپلیکیشنبه همین راحتی، با دانلود کردن یک اپلیکیشن کم‌حجم و پس از طی 5 مرحله توانستید به سورس کد صفحه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

شما می‌توانید با Tap کردن روی اعداد بالای صفحه کدها اندازه فونت آنها را تغییر دهید. همچنین می‌توانید با استفاده از گزینه Search به جست و جو بپردازید. در ضمن این اپلیکیشن امکان کپی کردن کد HTML را نیز به شما می‌دهد.

حرف آخر

تلاش کردم تا کاربردی‌ترین و آسان‌ترین روش‌های ممکن برای مشاهده سورس سایت در آیفون را برایتان توضیح بدهم. امیدوارم این پست به شما کمک کرده باشد. ممنون میشم اگر راهکارهای عملی دیگری بلدید، آنها را با من و تیک تاک تِکی‌ها در میان بگذارید 🙂

به این مطلب چند می‌دید؟
[تعداد رای: 1]