این روزها تقریبا همه ما به نوعی با اینترنت درگیر هستیم. بعضی بیشتر و بعضی کمتر و اکثرا از اینترنت های ثابت خانگی مثل ADSL استفاده می‌کنیم. از آنجایی که سرویسهای ارائه شده محدودیت حجم دارند، همیشه نگران تمام شدن این حجم هستیم. بیایید اعتراف کنیم گاهی در زمان استفاده از اینترنت خودمان را به دستش میسپاریم و متوجه گذر زمان نمیشویم؛ به خودمان میآییم و میگوییم اینجا کجاست؟ اصلا اولش دنبال چه چیزی بودم که به اینجا رسیدم؟! و همینطور می‌شود که در طول چند روز تمام حجم بسته اینترنت خود را تمام می‌کنیم. در این پست به معرفی 5 نرم افزار قدرتمند برای مدیریت مصرف اینترنت در ویندوز 10 پرداخته‌ام. همراهِ تیک تاک تِک باشید 🙂

اینم بخونید بد نیست: آموزش اكتيو كردن و فعال سازی ويندوز 10

چطور مصرف اینترنت خود را در ویندوز مدیریت کنیم؟

به هر حال این عادت ها وجود دارند ولی ما باید هزینه های خود را هم کنترل کنیم.. چون خرج هایی غیر از خرید بسته اینترنت هم داریم. با استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت مصرف اینترنت می‌توانیم بر میزان مصرف خود نظارت کرده و آن را مدیریت کنیم.

تبلیغات

حالا می‌خواهم 5 تا از بهترین ابزارهای مدیریت مصرف اینترنت در ویندوز 10 را به شما معرفی کنم.

شماره 1 – نرم افزار NetBalancer

مدیریت مصرف اینترنت در ویندوز 10 با نرم افزار NetBalancer

NetBalancer یکی از پیشرفته ترین نرم افزارهای مانیتورینگ شبکه برای سیستم عامل ویندوز 10 است که به شما امکان رصد کردن چندین آداپتور شبکه را می‌دهد. این نرم افزار قابلیت های دیگری هم دارد. به طور مثال می‌تواند روی سرویسهای سیستم هم نظارت کند و اگر از نسخه پولی یا Premium استفاده کنید، حتی می‌توانید برای هر کدام از فرایندهای در حال اجرای سیستم محدودیت سرعت ایجاد کنید.

شماره 2 – نرم افزار GlassWire

اگه ابزاری نیاز دارید که بتوانید میزان مصرف اینترنت فعلی و گذشته سیستم خود را بررسی کنید احتمالا glass wire برای شما بهترین انتخاب است. این نرم افزار مروری کلی از فعالیتهای اینترنتی شما را در قالب نمودار ارائه می‌دهد. با استفاده از این ابزار می‌توانید تا 30 روز به عقب برگشته و ببینید کدام برنامه ها و فرایندهای سیستم باعث افزایش مصرف اینترنت شده است. علاوه بر اینها به شما امکان ایجاد قوانین فایروال را هم می‌دهد.

اینم بخونید بد نیست: 16 روش حل مشکل کاهش سرعت اینترنت در کامپیوتر و موبایل

شماره 3 – مدیریت مصرف اینترنت در ویندوز 10 با نرم افزار NetTraffic

مدیریت مصرف اینترنت در ویندوز 10 با نرم افزار NetTraffic

NetTraffic نرم افزاری سبک اما بسیار قدرتمند برای کنترل داده‌ها در ویندوز 10 است. با استفاده از این ابزار می‌توانید داده‌های پهنای باند را روی چندین آداپتور شبکه، LAN و اتصال وای فای ردیابی کنید. این برنامه دارای ویجتی شناور است که جزئیات لازم را مطابق میل شما نشان می‌دهد. اما خب اشکال این ابزار این است که کاربران یا برنامه‌ها را بطور جداگانه ردیابی نمی‌کند.

شماره 4 – مدیریت مصرف اینترنت در ویندوز 10 با نرم افزار Shaplus bandwidth meter

Shaplus bandwidth meter یکی از بهترین و سبک‌ترین نرم افزارهای پهنای باند است که می‌توانید از آن در کامپیوتر و لپ‌تاپ‌هایی که ویندوز 10 دارند استفاده کنید. بعد از نصب، این ابزار در toolbar (نوار اعلان)  باقی می‌ماند و میزان استفاده حال حاضر، امروز و ماه جاری را نمایش می‌دهد. استفاده از این نرم افزار بسیار ساده بوده و برای کسانی که اتصال پهنای باند محدود ADSL دارند مناسب است.

شماره 5 – مدیریت مصرف اینترنت در ویندوز 10 با نرم افزار NetGuard

NetGuard ابزاری است که به شما اجازه می‌دهد روی مصرف اینترنت خود مدیریت داشته باشید

آخرین و قدرتمندترین نرم افزارِ لیستِ ما NetGuard است که یکی از پیشرفته ترین ابزارهای مدیریت مصرف اینترنت در ویندوز 10 به حساب می‌آید. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد که برای نرم افزارهای خود محدودیت مصرف اینترنت ایجاد کنید. جدا از آن ویجت شناوری هم دارد که استفاده از داده های شبکه را در لحظه نمایش می‌دهد.

نکته: تمامِ نرم افزارهای معرفی شده را از سایت‌های دانلودی معتبر کشور می‌توانید دانلود کنید. پیشنهاد من و تیک تاک تِک استفاده از سایتِ Soft98.ir است.

کلامِ آخر

خب حالا میتوانید مطابق نیازتان، مصرف اینترنت خود را به کمک یکی از این ابزارها مدیریت کنید تا از این طریق هزینه‌های اینترنت خود را کاهش دهید. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر تجربه استفاده از این برنامه ها را دارید درباره آن با ما صحبت کنید 🙂

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید