در هر ثانیه هزاران حمله سایبری انجام می‌شود. بعید نیست همین الان که ما درباره غیرفعال کردن فایروال در ویندوز صحبت می‌کنیم، اطلاعات میلیون‌ها کاربر دزدیده شود یا خرابکاری‌های بزرگی به بار بیاید. باور کنید همینطوری شلوغش نمی‌کنم و امنیت مساله مهمی است. اما متاسفانه تا وقتی دچار مشکل نشویم و از این ناحیه ضربه نخوریم، زیاد قضیه را جدی نمی‌گیریم.

مایکروسافت از زمان مرحوم ویندوز xp (روحش شاد)، روی یک فایروال (دیواره آتش) کار می‌کرد. با این هدف که سیستم‌های ویندوزی را در مقابل حملات هکرها مقاوم کند. امروز که ویندوز ۱۰ منتشر شده است و کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند، هنوز هم فایروال مهمان این سیستم‌ها است. البته در ویندوز ۱۰ این دیواره آتش را به اسم Windows Defender Firewall می‌شناسیم. البته جدا از تغییر نام، بهبودهای بسیاری در فایروال ویندوز ایجاد شد و آن را تبدیل به یک سیستم امنیتی مناسب برای کاربران کرد.

اینم بخونید بد نیست: چگونه عکس اکانت ویندوز 10 را حذف یا تعویض کنیم؟

تبلیغات

فایروال چیست؟

یک برنامه امنیتی است که اطلاعات ورودی از اینترنت به دستگاه شما را فیلتر می‌کند و جلوی فعالیت برنامه‌های مخرب را می‌گیرد. این سیستم تا حدودی امنیت کاربران را تامین می‌کند و از آنجایی که ویندوز خیلی امن نیست، بودنش بسیار بسیار بهتر از نبودنش است.

مایکروسافت در سایت خودش اعلام کرده است اگر فایروال دیگری دارید باز هم windows firewall را فعال نگه‌دارید. البته ماست فروش که نمی‌گوید ماستش ترش است و مایکروسافت باید هم از سرویس خودش دفاع کند. اگر نظر ما را بخواهید، توصیه می‌کنیم از آن استفاده کنید.

فعال کردن فایروال در ویندوز 10

روش اول : به کمک Control Panel

برای فعال کردن فایروال در ویندوز 10 مسیر زیر را دنبال می‌کنیم:

  1. Control Panel را باز کنید
  2. View By را در حالت Large Icons قرار دهید
  3. حالا Windows Defender Firewall را باز کنید
  4. از منوی سمت چپ گزینه Turn Windows Defender Firewall on or off را انتخاب کنید
  5. اینجا با دو گزینه Private و Public مواجه می‌شویم. با انتخاب گزینه Turn on Windows Defender Firewall و سبز شدن آن، مطمئن می‌شوید که فایروال فعال شده است.
غیرفعال کردن فایروال ویندوز 10
مرحله اول
خاموش کردن فایروال در ویندوز 8
مرحله دوم
فعال کردن windows Defender Firewall
مرحله سوم

روش دوم : به کمک Settings

این روش هم بد نیست. مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings  > Update & Security  > Windows Security and then Firewall & network protection

حالا یک پنجره جدید به روی شما باز می‌شود. اینجا باید نوع شبکه را انتخاب کنید که در 3 حالت Domain، Private و Public قابل انتخاب است.

غیرفعال کردن فایروال در ویندوز 10
مرحله اول
how to disable windows defender firewall
مرحله دوم

غیرفعال کردن فایروال در ویندوز 10

قانون کپی رایت در ایران معنی خاصی ندارد و ما بسیاری از محصولات را بدون رعایت حقوق صاحب اثر استفاده می‌کنیم. دوست ندارم الان وارد این بحث شوم و درباره بد یا خوب این ماجرا صحبت کنم. چون من هم با کپی رایت در ایران موافقم هم با آن مخالفم.

حالا از بحث دور نشویم، برای کرک کردن بعضی از نرم افزارها لازم است آنتی ویروس یا فایروال خود را غیرفعال کنیم. برای خاموش کردن یا از کار انداختن فایروال در ویندوز 10 همین مسیرها را دنبال کرده و اینبار گزینه Turn Off را انتخاب کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید