تبلیغات
موبایل

آموزش دانلود و ذخیره آهنگ، فیلم و انواع فایل در آیفون

چندین روش برای ذخیره آهنگ، فیلم و انواع فایل در آیفون از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌هایی مثل iTunes، تلگرام، Apple Music و غیره وجود دارد. با وجود سرویس‌های استریمی مثل Spotify یا SoundCloud، می‌توانیم هر کجا و هر زمانی به موسیقی گوش دهیم یا با YouTube به تماشای فیلم بپردازیم. اما اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشیم، دیگر استریم کردن معنا نخواهد داشت. پس بهترین کار دانلود و ذخیره فایل در آیفون است تا به شکل آفلاین هم بتوانید به آن‌ها گوش دهید.

بعضی از سرویس‌های اشتراک موسیقی در نسخه‌های پولی خود اجازه دانلود فایل را می‌دهند. در بعضی از سرویس‌ها مثل SoundCloud، امکان دانلود آهنگ‌ها با سرویس‌های واسط وجود دارد. (آموزش دانلود موزیک از SoundCloud) با دانلود فایل‌های مختلف و ذخیره آن‌ها در آیفون خود، دسترسی بهتری به فایل دارید و هم در مصرف اینترنت صرفه‌جویی خواهید کرد.

یک راه بسیار عالی برای دانلود و ذخیره آهنگ و هر نوع فایل دیگر در آیفون، استفاده از اپلیکیشن Documents است. با نصب این اپلیکیشن، نه تنها به یک برنامه مدیریت فایل (File manager) عالی دسترسی پیدا می‌کنید، بلکه می‌توانید با آن آهنگ و فیلم هم دانلود کنید. مرورگر داخلی (Bulit-in Browser) این برنامه به شما اجازه می‌دهد فایل‌هایی مثل آهنگ، ویدئو، کتاب، فایل PDF، اسناد و تقریبا هر چیز دیگری را در آیفون خود دانلود کنید. در ادامه مراحل انجام کار را مشاهده می‌کنید:

دانلود و ذخیره فایل در آیفون (قدم به قدم)

اپلیکیشن Documents را دانلود و نصب کنید. (لینک دانلود از App Store)

2. از پایین صفحه سمت راست، روی آیکون آبی رنگ کلیک کنید تا مرورگر این برنامه باز شود.

دانلود و ذخیره فایل در آیفون

3. وارد صفحه موردنظر خود برای دانلود فایل بشوید و دانلود را آغاز کنید.

4. اگر خواستید مسیر دانلود را تغییر دهید. به شکل پیش‌فرض، Documents فایل‌های دانلودی را در پوشه Downloads ذخیره می‌کند.

5. دانلود فایل آغاز شده و از پایین صفحه مقدار دانلود فایل را مشاهده می‌کنید. با کلیک روی این آیکون می‌توانید تمام فایل‌های دانلود شده خود را مشاهده کنید.

دانلود و ذخیره فایل در آیفون

6. بعد از دانلود و ذخیره فایل مورد نظر خود از اینترنت، با انتخاب پوشه Files از پایین برنامه می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. یا فایل خود را در سایر برنامه‌ها مثل تلگرام یا Photo Library به اشتراک بگذارید.

Documents نه تنها در دانلود فایل‌های مورد نظر از اینترنت به شما کمک می‌کند، بلکه یک پخش کننده فایل صوتی و تصویری نیز به حساب می‌آید. به این شکل که در همین برنامه می‌توانید فایل صوتی خود را پخش کنید یا فیلم با زیرنویس ببینید.

اینم بخونید بد نیست: آموزش اضافه کردن زیرنویس به فیلم در اندروید

چقدر این محتوای آموزشی برایتان مفید بود؟

از راست به چپ (سمتِ راست 1 ستاره، سمتِ چپ 5 ستاره)

میانگین 4.8 / 5. امتیاز شما ثبت شد: 4

اولین نفری باشید که بازخوردتان را ثبت می‌کنید

محمد انوری

مرتب باید ساخت. گاهی یک محصول، گاهی یک اثر هنری و گاهی لبخندی شیرین بر لبانِ دیگری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا