این روزها با فراگیر شدن پیام رسان‌ها در میان مردم، قابلیت‌های مختلفی برای این اپلیکیشن‌ها در نظر گرفته می‌شود. یکی از این قابلیت‌ها مطلع کردن فرد فرستنده پیام از دیده شدن پیام یا به اصطلاح سین (Seen) خوردن پیام است. این قابلیت بعضی وقت‌ها کارآمد بوده اما بعضی وقت‌ها نیز حسابی دردسرساز می‌شود. خصوصا وقتی پیامی را که قصد جواب دادن به آن را نداریم می‌بینیم. واتساپ نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه نحوه خواندن پیام واتس اپ بدون تیک آبی را به شما آموزش خواهم داد. با تیک تاک تک همراه باشید 🙂

اینم بخونید بد نیست: آموزش خواندن پیام حذف شده در واتس اپ برای اندروید و آیفون

آموزش خواندن پیام واتس اپ بدون خوردنِ تیک آبی

چند سالی می‌شود که واتساپ امکان مطلع شدن فرستنده پیام از خوانده شدن پیامش توسط گیرنده را فراهم کرده است. به این صورت که اگر پیام خوانده شود، دو تیک طوسی رنگ پایین پیام، آبی می‌شوند.

تبلیغات

این قابلیت فقط برای پیام‌های خصوصی نیست و در گروه‌ها نیز می‌توانیم متوجه شویم که چه کسانی پیام ما را دیده‌اند. باید انگشت خود را روی پیامی که فرستاده‌اید نگه دارید و آن را به سمت چپ بکشید. حالا لیست کسانی که پیام شما را دیده یا دریافت کرده‌اند نشان داده می‌شود.

اگر بخواهیم پیامی را ببینیم اما فرستنده از آن مطلع نشود باید چکار کنیم؟ فقط با انجام چند کار ساده می‌توانید پیام‌های واتساپ را بدون تیک آبی بخوانید. این روش خواندن پیام واتساپ بدون تیک آبی نیازی به اپلیکیشن‌های جانبی ندارد.

تصاویر زیر را در محیط آیفون گرفتم، اما فرق زیادی با اندروید ندارد.

1 – واتساپ را باز کنید.

2 – وارد تنظیمات شوید.

در آیفون، اولین گزینه از سمت راست تنظیمات است.

در اندروید سه نقطه بالای صفحه را بزنید و آخرین گزینه که تنظیمات است را انتخاب کنید.

3 – در بخش تنظیمات وارد قسمت Account شوید. خواندن پیام واتس اپ بدون تیک آبی | ورود به بخش قسمت Account در تنظیمات4 – سپس با انتخاب اولین گزینه وارد تنظیمات Privacy شوید. خواندن پیام واتس اپ بدون تیک آبی و ورود به تنظیمات Privacy5 – حالا صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید تا به گزینه Read Receipt برسید. خواندن پیام واتس اپ بدون خوردن تیک آبی با انتخابِ گزینه گزینه Read Receipt6 – این گزینه را خاموش کنید.

و تمام! حالا به راحتی می‌توانید پیام ها را بدون اینکه تیک آبی به مخاطب نشان داده شود بخوانید.

اگر این تیک را خاموش کنید، همانطور که دیگران نمی‌توانند متوجه شوند که شما پیام‌هایشان را خوانده‌اید، شما هم نمی‌توانید متوجه شوید که چه کسی پیامتان را خوانده است. این موضوع برای Status واتساپ نیز صدق می‌کند. یعنی با خاموش کردن این گزینه می‌توانید Status دیگران را ببینید بدون آنکه متوجه شوند. اما در مقابل خودتان هم نمی‌فهمید چه کسی Status شما را دیده است.

اینم بخونید بد نیست: نحوه ساخت گروه و کانال در واتساپ برای اندروید و آیفون

حرف آخر

اگر چیزی را برای خودتان نمی‌خواهید، برای دیگران هم نخواهید و برعکس! اگر دلتان نمی‌خواهد پیام‌هایی که می‌خوانید تیک آب بخورند، پس باید قید تیک آبی خوردن پیام های دیگران را هم بزنید. امیدوارم این آموزش برایتان مفید بوده باشد 🙂

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید