فیلم یا سریال موردعلاقۀ خودتان را دانلود کردید و آماده‌اید که از تماشای آن لذت ببرید. همه چیز عالی به نظر می‌رسد، کیفیت فیلم، زیرنویس فارسی، تخمه، چیپس، پفک و سایر خوراکی‌هایی که کنارتان چیدید! اما به محض اجرای فیلم متوجه می‌شوید یک جای کار می‌لنگد. آن هم چه لنگی! زیرنویس شما با فیلم هماهنگ نیست و مشکل زمانبندی دارد. یعنی زیرنویس یا کمی عقب‌تر از صدای بازیگران است یا کمی جلوتر از آن و این تاخیر لذت تماشای فیلم را نابود می‌کند. نگران نباشید. این مشکل نیز حل‌شدنیست. در ادامه با 3 روش مختلف به حل مشکل زمانبندی زیرنویس در kmplayer پرداختم. همراهِ تیک تاک تِک باشید. 🙂

اینم بخونید بد نیست: حل مشکل عقب یا جلو بودن زیرنویس در PotPlayer

روش 1 – از زیرنویس هماهنگ با کیفیت فیلم استفاده کنید (بهترین روش)

بیشتر زیرنویس‌هایی که استفاده می‌کنیم با فرمت SRT منتشر می‌شوند. مثلا tictactec.srt. همچنین فایل‌های ویدئویی مختلف هم هنگام انتشار می‌توانند در نسخه‌های مختلفی منتشر شوند. تفاوت اصلی این نسخه‌ها در کیفیت آن‌هاست. برخی از کیفیت‌های رایج فایل‌های ویدئویی عبارتند از:

  • WEB
  • WEB-DL
  • WEBRip
  • BrRip
  • HDTV
  • و…

برای حل مشکل زمانبندی زیرنویس در kmplayer و هماهنگ کردن صوت و زیرنویس در فایل‌های ویدئویی، باید در قدم اول نسخۀ زیرنویس شما با نسخۀ فیلم و سریال هماهنگ باشد. اگر این نسخه‌ها باهم تفاوت داشته باشند شاهد تاخیر و عقب و جلو شدن زیرنویس فیلم می‌شوید.

بهترین کار این است که جدیدترین زیرنویس هماهنگ با فیلم یا سریال خود را از سایت‌های معتبر دانلود زیرنویس ایرانی دریافت کنید.


روش 2 – حل مشکل عقب جلو بودن زیرنویس در kmplayer با کلیدهای میانبر

اگر هنگام اجرا زیرنویس شما با فیلم هماهنگ نبود، می‌توانید با فشار دادن 2 کلید روی کیبرد زیرنویس را چند ثانیه عقب یا جلو ببرید. البته این روش به مرور می‌تواند آزاردهنده شود. فرض کنید مشغول تماشای یک فیلم سینمایی 110 دقیقه‌ای هستید؛ اگر بخواهید هر چند ثانیه زیرنویس را هماهنگ کنید که اصلا مزۀ فیلم می‌پرد! اما به هر حال روش انجام کار به این شکل است:

  1. با فشار دادنِ کلید [ زیرنویس شما 0.5 ثانیه عقب می‌رود.
  2. با فشار دادن کلید ] زیرنویس شما 0.5 ثانیه جلو می‌رود.

با نگه داشتن کلید Shift و فشار دادن کلیدهای ] و [ مدت زمان عقب و جلو کردن زیرنویس 5 ثانیه می‌شود.

حل مشکل عقب جلو بودن زیرنویس در kmplayer با کلیدهای میانبر


روش 3 – حل مشکل زمانبندی زیرنویس در kmplayer با تغییر تنظیمات

در قدم اول کلیدهای ترکیبی Alt + Q را در محیط KMPlayer فشار دهید.

پنجرۀ Explore/Edit Subtitle باز می‌شود. در این صفحه می‌توانید زمان‌بندی زیرنویس و متن آن را تغییر دهید. بخشی که قرمز رنگ شده همان لحظه‌ای است که زیرنویس در حال پخش می‌باشد. می‌توانید ماوس خود را روی قسمت موردنظرتان که با فیلم هماهنگ است ببرید؛ سپس با زدن کلید S در نوار بالایی این بخش، زیرنویس را با قسمتِ دلخواه خود هماهنگ کنید.

حل مشکل زمانبندی زیرنویس در kmplayer با تغییر تنظیمات | فشار دادن Alt و Q

همچنین با فشار دادن کلید V و انتخاب گزینۀ Save Modified Subtitle Sync می‌توانید زیرنویس هماهنگ‌شده را ذخیره کنید.

با فشار دادن کلید V و انتخاب گزینۀ Save Modified Subtitle Sync می‌توان زیرنویس هماهنگ‌شده را ذخیره کرد


آموزش ویدئویی حل مشکل ناهماهنگی زیرنویس فارسی در kmplayer

نظر خود را بنویسید

لطفا نظرات را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید