در این پست به بررسی نحوه حذف نام نویسنده در وردپرس و تاریخ انتشار پست‌ها می‌پردازیم.

وردپرس یک CMS (سیستم مدیریت محتوا) آزاد، متن باز و رایگان است که نزدیک به 33% از سایتها با این پلتفرم ساخته شده‌اند. این عدد مرتب در حال افزایش است و بعید نیست چند وقت دیگر مجبور باشم این صفحه را دوباره آپدیت کنم. وردپرس شگفت‌انگیز است و رشد بالایی دارد.

وقتی سایت خود را ساختید و اولین نوشته را منتشر کردید. در کنار پست یک قسمتی وجود دارد که نام نویسنده و تاریخ انتشار پست را به کاربران نشان می‌دهد. در واقع وردپرس از meta-dataهای مختلفی استفاده می‌کند که بعضی از آن‌ها مثل نام نویسنده، تاریخ، دسته‌بندی و غیره به طور پیشفرض فعال هستند.

تبلیغات

اینم بخونید بد نیست: مخفی کردن نام کاربری در وردپرس با کمک فایل htaccess

چرا باید اطلاعاتی مثل نام نویسنده یا تاریخ انتشار پست را مخفی کنیم؟

دلایلی مختلفی می‌تواند داشته باشد. مثلا یک سایت که به ندرت محتوایش را آپدیت می‌کند، احتمالا دوست ندارد کاربران تاریخ پست‌ها را بدانند. یا سایتی که چندین نویسنده مختلف دارد، برای حفظ انسجام سایت و نشان دادن یکپارچگی، دلش نمی‌خواهد نویسنده‌های مختلف به کاربر نشان داده شوند. یا ممکن است برای یک پست گروه زیادی زحمت بکشند، پس منصفانه نیست که به نام یک نفر تمام شود. درست است؟ یا دلایل دیگر.

آیا قابلیتی برای حذف نام نویسنده در وردپرس و تاریخ انتشار پست تعریف شده است؟

به طور پیشفرض، وردپرس گزینه‌ای ندارد که نام نویسنده را مخفی کند. وقتی پستی را انتشار می‌دهید، آن پست به نام شما ثبت شده و در سایت نمایش داده می‌شود. حالا اگر بخواهیم جلوی این اتفاق را بگیریم 2 راه پیش رو داریم:

  1.  وردپرس به تنهایی قدرتمند است، اما این پلاگین‌ها هستند که به آن جان می‌دهند و قابلیت‌های متنوعی برایش ایجاد می‌کنند. می‌توانیم از افزونه‌هایی مرتبط استفاده کنیم.
  2. راه دوم تغییر و دستکاری در فایل‌ها و کدهای وردپرس است. بدون این‌که از افزونه خاصی استفاده کنیم. ( برای کابران مبتدی توصیه نمی‌شود )

اینم بخونید بد نیست: معرفی 2 افزونه قدرتمند برای تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس

حذف نام نویسنده و تاریخ انتشار پست در وردپرس با افزونه WP Meta and Date Remover

این افزونه بیشتر از 70.000 بار در مخزن وردپرس دانلود و نصب شده که آمار نسبتا خوبی است. همینطور با نسخه 5.2 وردپرس که فعلا آخرین نسخه منتشر شده می‌باشد، سازگاری کامل دارد. و این که پشتیبانی و بروزرسانی بسیار بهتری نسبت به WP Author, Date and Meta Remover دارد. WP Meta and Date Remover در دو نسخه رایگان و پولی (Premium) در دسترس است.

دو افزونه بالا را با هم اشتباه نگیرید. شباهت اسمی زیادی دارند

توصیه من و تیم تیک تاک تک، همین پلاگین است. کار با آن مثل آب خوردن است. کافیست افزونه را دانلود و نصب کنید (لینک افزونه را هم بالا قرار دادم. اگر یک وقت دوست نداشتید از داشبورد وردپرس استفاده کنید) خودش به طور خودکار اقدام به حذف نام نویسنده و تاریخ انتشار پست‌ها می‌کند. اگر نگاهی به تنظیماتش بیاندازید، 2 متد کلی را مشاهده می‌کنید:

  1. Disable PHP Removal
  2. Disable CSS Removal

افزونه WP Meta and Date Remover

اولی کدهای مربوط به Php را حذف می‌کند. دومی کدهای CSS که مربوط به meta-data زمان و نام نویسنده هستند را حذف می‌کند.

البته در آزمایش و تجربه‌ای که ما داشتیم یک قسمتی از کلاس‌های CSS باقی ماندند. شاید با تهیه نسخه Pro عملکرد پلاگین بهتر شود.

برای حذف نام نویسنده در وردپرس از افزونه Show Hide Author استفاده نکنید!

هنوز هم این افزونه را در سایتهای ایرانی می‌بینم که برای حذف نام نویسنده در وردپرس معرفی می‌شود. همین لحظه این نام را فراموش کنید چون این پلاگین دیگر وجود نداشته و توسعه‌دهنده آن افزونه را از مخزن وردپرس حذف کرده است. یک افزونه قدیمی یا مشکوک بدترین اتفاق برای سایت شماست. سایت خود را با نصب افزونه‌های خطرناک به خطر نیاندازید.

توسعه این افزونه در نسخه 2.3 قطع شد و آخرین تست آن روی وردپرس 4.9.10 بوده است. در تصویر زیر می‌بینید که افزونه در مخزن وردپرس وجود ندارد.

افزونه Show Hide Author از مخزن وردپرس حذف شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید