WhatsApp یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی دنیا با 2 میلیارد کاربرِ فعال است (آپدیتِ سالِ 2020) سرویسی که بعد از خریداری موفق توسط فیس بوک هر روز قابلیت‌ها و امکانات جدید را مزه مزه کرد. تکنولوژی تماسِ تصویری از چند سالِ قبل بین مردم محبوب شده بود و واتساپ این خلاء را در پیامِ رسان خودش حس می‌کرد. در سالِ 2015 تماس صوتی (Voice Call) به واتساپ اضافه شد و در 14 نوامبر 2016 تماس تصویری (Video Call) برای کاربرانِ اندروید و iOS میسر گردید. پس ویندوز، لینوکس و مکینتاش چه؟ واتساپ چه فکری برای کاربرانِ دسکتاپِ خودش کرده بود؟ همراه من و تیک تاک تِک باشید تا کمی راجع به نحوه برقراری تماس تصویری واتساپ با کامپیوتر و لپ تاپ گَپ بزنیم.

اینم بخونید بد نیست: چطور 2 واتساپ را روی 1 گوشی موبایل داشته باشیم؟

تماس تصویری واتساپ با کامپیوتر و لپ تاپ

سرویس‌های مختلفی برای ایجاد تماس تصویری در دسکتاپ وجود دارند. مثلا می‌توانید از اسکایپ که توسطِ غولِ بزرگی مثل مایکروسافت پشتیبانی می‌شود استفاده کنید. اسکایپ نسخه مخصوصِ ویندوز، لینوکس و مک دارد و سرویسِ نسبتا پایداری است ( گفتم نسبتا پایدار چون زیاد پیش آمده که تیمِ ما را خون به جگر کرده است 🙁 )

اما واتساپ چطور؟ واتساپ هم که نسخه دسکتاپ دارد. آیا این پلتفرم شرایطی را مهیا کرده که کاربران در محیط دسکتاپ به صورت تصویری با هم گپ و گفت داشته باشند؟

آیا به طور مستقیم امکان برقراری تماس تصویری در WhatsApp وجود دارد؟

به طور مستقیم؟ با کمالِ تاسف و تاثر باید بگویم: خیر. چنین قابلیتی در واتساپِ دسکتاپ تعریف نشده است .

احتمالا عصبانی شدید و با خودتان می‌گویید اگر واتساپ چنین قابلیتی ندارد پس ما را دست انداخته‌ای؟😠 اصلا اینطور نیست. قبول، واتساپ اجازه نمی‌دهد به شکل مستقیم تماس تصویری برقرار کنید. اما چه کسی گفت نمی‌توانید غیرمستقیم این کار را بکنید؟

اینم بخونید بد نیست: چطور در واتساپ، تلگرام یا گوگل مپس موقعیت مکانی خود را برای دیگران ارسال کنیم؟

آموزش مرحله به مرحله برقراری تماس تصویری در ویندوز و مک

قبل از هر چیز نسخه دسکتاپ واتساپ را فراموش کنید. در این روش نیازی به آن نخواهیم داشت. روشی که به ما اجازه می‌دهد تماس تصویری واتساپ با کامپیوتر را تجربه کنیم، شبیه‌سازهای اندروید یا Android Emulators هستند.

به کمک این نرم افزارهای جانبی می‌توانید زرنگی کرده و واتساپ جان را گول بزنید. شما به کمک شبیه سازها می‌توانید نسخه موبایلِ واتساپ را با تمامِ امکاناتی که دارد در کامپیوتر خودتان شبیه سازی کنید.

پس مشکل حل می‌شود، درست است؟

معرفی چند شبیه ساز قدرتمند برای ایجادِ تماس تصویری واتساپ با کامپیوتر

می‌توانید  هر شبیه سازِ اندرویدی که مدنظرتان است را استفاده کنید. هیچ فرقی نمی‌کند. البته بعضی از نرم افزارهای شبیه ساز در پردازش  اطلاعات و سرعت خروجی کیفیت بهتری دارند. من فقط با توجه به تجربه کاری خودم سعی می‌کنم بهترین‌های بازار را پیشنهاد کنم. لیست زیر موردِ تایید ما هستند 🙂

  • BlueStacks (بلواستکس)
  • MEmu (میمو)
  • Nox (نوکس)

اگر از MacOS استفاده می‌کنید، توصیه من شبیه سازِ Nox است …

اینم بخونید بد نیست: بهترین برنامه‌های کاهش حجم عکس در اندروید را بشناسید + لینک دانلود

آموزش برقراری تماس تصویری در واتساپ با شبیه سازِ BlueStacks

در قدمِ اول آخرین نسخه نرم افزار BlueStacks را از سایت سازنده یا سایت‌های دانلودِ معتبر ایران دریافت کنید

مراحل نصب شبیه ساز را تا آخر دنبال کنید

حالا در یک اقدامِ مهم باید اطلاعات حساب گوگل (Google Account) خود را وارد کنید، به عبارتی باید لاگین کنید

دانلود بلواستکس (Bluestacks) واتساپ با قابلیت تماس تصویری برای کامپیوتر

سپس در کادر جستجو Whatsapp را تایپ کرده و این برنامه را Install کنید

جستجو و نصب واتساپ در شبیه ساز بلواستکس

واتساپ را اجرا کرده و وارد چتِ مخاطبتان شوید

ورود به چت مخاطب برای ایجاد تماس تصویری واتساپ با کامپیوتر

روی آیکونِ معروف و دوست داشتنی دوربین کلیک کنید تا به کمک دوربین و میکروفن دستگاه یک تماسِ تصویری خوب و لذت‌بخش ایجاد کنید

با کلیک روی آیکون دوربین در چت تماس تصویری گرفته میشود

ختم کلام | تماس تصویری واتساپ با کامپیوتر به کمک شبیه ساز کیفیت خوبی خواهد داشت؟

جوابِ این سوال بستگی به سرعت اینترنت شما دارد. اگر اینترنت پایدار و خوبی داشته باشید تماس به شکلِ مناسب و بدون پرش و Lag برقرار خواهد شد. همینطور سخت افزاری که استفاده می‌کنید هم مهم است. باید سیستم شما توانایی اجرای شبیه سازها را داشته باشد. خودتان حساب کنید که در حالِ اجرای یک سیستم عامل (اندروید) در یک سیستم عاملِ دیگر (ویندوز یا مک) هستید.

به این مطلب چند می‌دید؟
[تعداد رای: 31]