قبلا در پست آیا تغییر پیشوند جداول وردپرس امنیت سایت وردپرسی را بالا می‌برد به طور مفصل درباره این موضوع صحبت کردیم که تغییر پیشوند جداول وردپرس با افزونه یا به صورت دستی، تاثیری در امنیت سایت وردپرسی ندارد. پیشهاد می‌کنم نگاهی به این پست بیندازید. من با استناد به چند سایت بزرگ و تجربه چندنفر این مطلب را تهیه کردم.

با این‌که ما معتقدیم تغییر پیشوند جداول وردپرس نه تنها تاثیری در امنیت نداشته بلکه کاری خطرناک است، باز هم تصمیم را به عهده شما گذاشتیم. اگر مایلید این کار را بکنید، افزونه Brozzme DB Prefix به بهترین شکل کمکتان می‌کند.

افزونه db-prefix-change به دردمان می‌خورد؟

دیگر وجود ندارد که ببینیم به درد می‌خورد یا نه. بعضی از سایتها را دیده‌ام که این افزونه را معرفی کرده‌اند. اما تقریبا 3 سال است که توسعه آن متوقف شده و افزونه db-prefix-change از مخزن وردپرس حذف شده است.

تبلیغات

افزونه db-prefix-change منسوخ شده است

تغییر پیشوند جداول وردپرس با افزونه Brozzme DB Prefix

نکته مهم: به خاطر حساسیت بالا، اگر اطلاعات مهمی در سایتتان دارید حتما یک نسخه پشتیبان از سایت تهیه کنید.

اینم بخونید بد نیست: 5 افزونه برای تهیه نسخه پشتیبان (Backup) در وردپرس

افزونه‌ای که ما با آن کار می‌کنیم، Brozzme DB Prefix & Tools Addons نام دارد. این افزونه در مخزن وردپرس بیشتر از 2.000 نصب فعال داشته و امتیاز 4.7 از 5 را کسب کرده است. این افزونه به شما کمک می‌کند با یک کلیک، پیشوند جداول پایگاه داده را عوض کنید.

البته برای تعریف پیشوند جدید، باید مطمئن شوید که فایل WPconfig.php قابل نوشتن یا Writable باشد. بعد افزونه کار خودش را می‌کند. دقت کنید که این افزونه هیچ بخش تنظیمات یا شخصی‌سازی ندارد. برای نصب افزونه Brozzme DB Prefix مراحل زیر را دنبال کنید:

  • از داشبورد وردپرس به قسمت افزونه‌ها و بعد افزودن بروید
  • در بخش جستجو نام Brozzme DB Prefix را وارد کرده و افزونه را نصب و فعال کنید
  • وارد تنظیمات افزونه شوید
  • اینجا تنوع زیادی نمی‌بینید. Existing Prefix جدول فعلی شما را نشان داده و New Prefix به شما اجازه تعیین پیشوند جدید جداول وردپرس را می‌دهد.
  • بعد از انتخاب پیشوند جدید، گزینه Change DB Prefix را بزنید

بعد از انتخاب پیشوند دلخواه گزینه Change DB Prefix را می‌زنیم

تبریک می‌گویم. شما موفق به تغییر پیشوند جداول وردپرس با افزونه Change DB Prefix شدید. باز هم تکرار می‌کنم که این کار خطرناک است و من توصیه نمی‌کنم که تغییری در پایگاه داده خود ایجاد کنید.

اگر دوست دارید برای امنیت سایت وردپرسی خودتان وقت بگذارید، پیشنهاد من مطالعه پست 8 افزونه امنیتی وردپرس برای مقابله با هکرها است. همینطور یک پست دیگر در سایت داریم که مربوط به تغییر صفحه ورود به بخش مدیریت وردپرس است. احتمالا از آن خوشتان بیاید.

امیدوارم سایت امن و پربازدهی داشته باشید. هر سوال یا نظری داشتید در بخش نظرات مطرح کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید