در آموزش های قبلی گفتیم که ویندوز می‌تواند چندین کاربر با سطح دسترسی مختلف را قبول کند. همینطور یاد گرفتیم چگونه اسم اکانت ویندوز 10 را عوض کنیم. اما هر User برای خودش یک تصویر هم دارد. دقیقا مثل کارت ملی که کنار اسم ما عکسمان را هم نشان می‌دهد. در ویندوز هم می‌توانیم یک عکس برای حساب کاربری خود انتخاب کنیم. حالا اگر این عکس را دوست نداشتیم تکلیف چیست؟ اینجاست که وارد مبحثی به اسم تغییر عکس اکانت در ویندوز 10 می‌شویم.

ویندوز به طور پیشفرض برای هر حساب به جای تصویر یک آیکون قرار می‌دهد (همان آدمک معروف که بارها موقع ثبت نام یا چیزهای مشابه دیده‌اید) من که زیاد دوستش ندارم و برای ویندوز خودم از تصویر شخصی استفاده می‌کنم. احتمالا شما هم با من موافقید که به این صفحه رسیده‌اید. باید بگویم که تغییر عکس پروفایل ویندوز 10 کار راحتی است و شما در چند ثانیه حسابش را می‌رسید. پس بدون تلف کردن وقت کارمان را شروع کنیم.

اینم بخونید بد نیست: چطور در ویندوز 10 بین کاربران (Users) جابه‌جا شده یا به اصطلاح Switch کنیم؟

نحوه گذاشتن عکس پروفایل در ویندوز 10

مرحله اول: سراغ منو Start بروید. سمت چپ 5 آیکون کوچک می‌بینید که اولی مربوط به اطلاعات پروفایل شماست. روی آن یک کلیک چپ کرده و گزینه Change Account Settings را انتخاب کنید (اگر بیشتر از یک کاربر دارید باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید)

عکس گذاشتن روی اکانت ویندوز 10

مرحله دوم: در قسمت Create Your Picture با 2 گزینه مواجه می‌شویم:

  1. Camera: با زدن این گزینه ویندوز به وب کم متصل شده و اجازه می‌دهد یک عکس جدید بگیرید. حتی می‌توانید یک ویدئو ضبط کنید و به جای تصویر از ویدئو استفاده کنید.
  2. Browse For One: اگر دوربین ندارید یا نمی‌خواهید عکس جدیدی بگیرید، با انتخاب این گزینه به فایل‌های داخل سیستم دسترسی پیدا می‌کنید. یک فایل را از هارد خود انتخاب کنید.

نحوه گذاشتن عکس در ویندوز 10

در اینجا مسیر فایل خود را مشخص می‌کنیم

بعد از انتخاب عکس می‌بینید که تصویر جدید به طور خودکار در پروفایل شما قرار گرفته است.

برداشتن عکس پروفایل در ویندوز 10

اگر عکس جدید آنطور که دوست داشتید نبود. می‌توانید به راحتی آن را حذف کنید. اینجا باید کمی مسیریابی خود را به چالش بکشید. منظورم از مسیریابی چیست؟ این که به خوبی وارد درایو C شده و مسیر زیر را دنبال کنید:

C:\Users\yourname\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\AccountPictures

به ترتیب، پوشه به پوشه و با حوصله جلو بروید و اصلا عجله نکنید. وقتی به پوشه AccountPictures رسیدید، تصاویری که قبلا برای پروفایل خود انتخاب کرده بودید نمایش داده می‌شوند. تصاویری که دوست ندارید را از این پوشه پاک کنید و کار خلاص است. پس برای حذف account picture در ویندوز 10 این مسیر نسبتا دشوار را باید طی کنیم.

لطفا در پوشه users دنبال چیزی به اسم yourname نگردید! به جای آن اسم اکانت خودتان را پیدا کنید

اگر پوشه AppData را پیدا نکردید لازم نیست وحشت کنید. احتمالا این پوشه پنهان است. ظاهر کردن آن هم نیاز به جادوی پیشرفته‌ای ندارد (من از طرفداران هری پاتر بودم)

داخل همین File Explorer که هستید، بالا سمت چپ خود را نگاه کنید، یک منو مشاهده می‌کنید که احتمالا 5 گزینه دارد. وارد تب View شده و تیک گزینه Hidden Items را بردارید (روال کار در ویندوز 8 و 10 به این شکل است)

چگونه عکس اکانت ویندوز 10 را پاک کنیم ؟


جمع بندی مبحث تغییر عکس اکانت در ویندوز 10

کوتاهتر از چیزی بود که انتظار داشتم اما به نظرم کافی بود. مگر کش دادن حرف چه فایده‌ای دارد و فقط وقت من و شما را هدر می‌دهد. در این پست به بررسی تغییر عکس اکانت در ویندوز 10 پرداختیم و احساس می‌کنم پست چمع و جور اما مفیدی بود. امیدوارم برای شما هم مفید بوده باشد. اگر مشکلی چیزی پیش آمد، می‌دانید که در بخش نظرات منتظر شما هستم.