تولیدکنندگان محتوای متنی معمولا عاشقِ کتاب هستند 🙂 چند خط متن جذاب به یک تولیدکننده محتوای متنی بدهید تا ساعت‌ها مشغول آن شود و گذر زمان را حس نکند. کسانی هم که تازه می‌خواهند وارد بازی شوند و دنیای پر رمز و راز تولید محتوا را کشف کنند، کتاب جذابیت‌های زیادی دارد. (کلاسیک 🙂 ) ما هم برای این عزیزان یک پستِ جذاب تدارک دیدیم. یک پست با 4 تا کتاب خوشمزه و قشنگ که تولید محتوا را یاد می‌دهند. پس این شما و این هم بهترین کتاب های تولید محتوا ، رایگان و پولی، البته با لینکِ دانلود 🙂

اینم بخونید بد نیست: نامه سرگشاده به هر کسی که فکر می‌کند نویسنده خوبی نیست!

1 – کتابِ “جادوگرِ تولید محتوای متنی” از تیک تاک تِک (محمد انوری)

آموزش تولید محتوای متنی در کتاب جادوگر تولید محتوای متنی با فرمت PDF

چند وقت قبل یک کتاب الکترونیک (eBook) کوچک نوشتم تا کمی درباره تجربیات خودم در تولید محتوا حرف بزنم. اسمِ این کتاب شد: “جادوگرِ تولید محتوای متنی” چون واقعا از صمیم قلب دوست داشتم هز کسی آن را خواند مانند یک جادوگر کارکشته چوبِ جادویی‌اش را برقصاند و حضار را جادو کند 🙂

کتابِ جادوگر تولید محتوای متنی معمولا برای کسانی مناسب است که یک دید کلی نسبت به محتوا دارند، وردپرس را می‌شناسند و علاقه شدیدی به پیشرفت در تولید محتوای متنی دارند. من در 29 صفجه توضیح دادم که چطور از یک صفحه‌ی خالی به یک محتوای با کیفیت برسیم.

 • سطح: متوسط تا پیشرفته
 • تعداد صفحات: 29 صفحه
 • قیمت 19:000 تومان
لینک خرید کتاب جادوگر تولید محتوای متنی از تیک تاک تِک

2 – کتابِ بمب‌گذاری در محتوا از نوین (سعید رهبری)

کتابِ بمب‌گذاری در محتوا از نوین (سعید رهبری)

بمب گذاشتن همیشه هم بد نیست 🙂 گاهی باید برای پیشرفت بمب گذاشتن را یاد گرفت. نوین به شکلِ جذابی بمب محتوا ساختن را در یک کتاب دیجیتال 158 صفحه‌ای به مخاطبان خودش یاد می‌دهد.

من همیشه احترام و ارادت زیادی برای مجموعه “نوین” قائل بودم. این معرفی هم کاملا جنبه حمایتی داشته و به هیچ عنوان تبلیغاتی نیست. من این کتاب را به طور کامل خواندم و در کنار ضعف‌هایی که داشت باز هم خواندنش را به کسانی که می‌خواهند تولید محتوا را یاد بگیرند توصیه می‌کنم.

 • سطح: مقدماتی تا پیشرفته
 • تعداد صفحات: 158 صفحه
 • قیمت: 99.000 تومان
لینک خرید کتاب بمب گذاری محتوا از نوین

3 – تولید محتوا به سبک حرفه‌ای‌ها از مهرداد جیرانی کمالی

به یک کتاب رایگان برسیم. تولید محتوا به سبک حرفه‌ای‌ها مخاطب را برای یادگیری مقدماتی تولید محتوا آماده می‌کند. ذهنی که با محتوا غریبه است و به تازگی چیزهایی راجع به آن شنیده، ارتباط خوبی با این کتاب برقرار خواهد کرد.

من این کتاب را هم کامل خواندم و باید اعتراف کنم که می‌توانست خیلی بهتر باشد. اما نویسنده این کتاب در اقدامی قشنگ و حرکتی متواضعانه تجربیاتش را به طور رایگان در اختیار عموم قرار داد. کار بسیار با ارزشی است.

 • سطح: مقدماتی
 • تعداد صفحات: 69 صفحه
 • قیمت: رایگان
لینک دانلود تولید محتوا به سبک حرفه‌ای‌ها

اینم بخونید بد نیست: درآمد تولید محتوا در ایران و خارج از ایران چقدر است؟

4 – فرمول های تولید محتوا از رایتینا (ناتاشا جعفری)

ناتاشا جعفری کارش را بلد است. وقتی سر و کله رایتینا بین سایت‌های تولید محتوا پیدا شد و باهاش آشنا شدم، با خودم گفتم یک نفر تولید محتوا را خیلی خوب درک کرده و حالا به بقیه هم کمک می‌کند که محتوا را بفهمند. این کتاب 103 صفحه‌ای بیشتر از 128 فرمول جذاب تولید محتوا را با شما به اشتراک می‌گذارد. این فرمول‌ها را می‌توانید در بخش‌های مختلف محتوا مثل عنوان‌نویسی ، کپی رایتینگ ، صفحات فروش ، ایمیل‌ها و غیره به کار بگیرید.

 • سطح: مقدماتی تا پیشرفته
 • تعداد صفحات: 103 صفحه
 • قیمت: رایگان
لینک دانلود کتاب فرمول های تولید محتوا از رایتینا

اینم بخونید بد نیست: 5 تکنیک کاربردی برای مدیریت زمان در تولید محتوا

ختمِ کلام | جمع بندی موضوعِ بهترین کتاب های تولید محتوا در ایران

در این نوشتار از نظر شخصی خودم بهترین کتاب های تولید محتوا فعلی در ایران را معرفی کردم. البته این لیست می‌توانست طولانی‌تر هم باشد. اما سعی کردم بهترین‌ها را گلچین کنم. امیدوارم شروع خوبی در تولید محتوا داشته باشید و از این کتاب‌ها استفاده کنید. اگر کتابِ جذابی سراغ دارید که می‌خواهید با بقیه درباره آن صحبت کنید، بخشِ نظرات منتظرِ شماست 🙂