هک و نفوذ برای خیلی از مردم جذاب به نظر می‌رسد. اما چند نفر حاضر شده‌اند کل زندگی خود را وقف این کار کنند؟ لیستی که در ادامه می‌خوانید شامل 6 هکر معروف دنیا است که بیشتر زندگی خود را برای این کار گذاشته‌اند. آماده باشید تا با 6 نفر از بزرگترین هکرهای دنیا آشنا شوید.

اینم بخونید بد نیست: معرفی 6 روش واقعی هک اینستاگرام

چیزی به اسم بزرگترین هکر دنیا یا بزرگترین هکرهای دنیا وجود دارد؟

استفاده از کلمه بزرگترین یا معروف‌ترین هکر دنیا کاملا اشتباه است. مطمئن باشید چیزی به اسم بزرگترین هکر دنیا یا حتی بزرگترین هکر ایران وجود ندارد. اول از همه فراموش نکنید که هکرهای بسیار بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که هیچ اسمی از آنها نمی‌شنوید. اصلا می‌گویند یکی از شرط‌های هکر شدن ناشناخته بودن است ( کاری با درست یا غلط بودن این نظریه ندارم ) تمام حرفم این است که قبل از خواندن این پست ذهن خود را محدود به این مسائل نکنید.

تبلیغات

اینم بخونید بد نیست: معرفی 7 روش واقعی و اصولی هک تلگرام

6 تا از بزرگترین هکرهای جهان را بشناسید

در ادامه صحبت‌های قبلی خودم باید باز هم تاکید کنم که این لیست نمی‌تواند به طور کامل، به معرفی معروف‌ترین هکرهای دنیا بپردازد، چون هم بسیار کوتاه است، هم سلیقه من در آن دخیل شده و هم ممکن است هر هکری در یک بخش خاص متبحر باشد. همانطور که در ادامه می‌خوانید این 6 نفر معمولا در یک بخش خاص مثل مهندسی اجتماعی، هک حساب‌های بانکی و غیره تخصص داشتند. در ادامه زندگی گذشته و امروز این 6 هکر بزرگ را با هم مرور خواهیم کرد.

1 – Kevin Mitnick (کوین میتنیک)

Kevin Mitnick را بعضی از افراد بزرگترین هکر دنیا و کل تاریخ می‌دانند. او الگو بسیاری از هکرها است.

کوین میتنیک تاثیرگذارین و احتمالا بزرگترین هکر کل تاریخ می‌باشد. میتنیک یک متخصص امنیت و نویسنده است که به خاطر جرائم مختلف رایانه‌ای که مرتکب شده بود در سال 1995 به مدت 5 سال به زندان افتاد. اولین فعالیت‌های هک خود را در 12 سالگی و به کمک مهندسی اجتماعی انجام داد. بعدها این روش تبدیل به یکی از کلیدی‌ترین روش‌های هک کوین میتنیک، برای بدست آوردن اطلاعات مختلف مثل نام کاربری و پسورد شد. همچنین در 16 سالگی برای اولین بار موفق به هک یک شبکه کامپیوتری شد. آخر سر تمام این فعالیت‌ها موجب شد FBI او را در سال 1995 یعنی زمانی که 32 داشت دستگیر کند.

کوین میتنیک امروز کجاست؟

کوین میتنیک بعد از آزادی از زندان مسیر خود را تغییر داد. او به بیشتر از 500 شرکت مهم دنیا و FBI مباحث مهم تست نفوذ را آموزش داد و برای چند هزار شرکت و ارگان دولتی کلاس‌های مربوط به مهندسی اجتماعی برگزار کرد. میتنیک در حال حاضر مدیر و صاحب شرکت خودش است که به عنوان مشاور امنیتی فعالیت می‌کنند.

اینم بخونید بد نیست: معرفی 3 روش پیدا کردن هاست یک سایت

2 – Richard Stallman (ریچارد استالمن)

ریچارد استالمن مدیر پروژه گنو یکی از معروف ترین هکرهای دنیا می‌باشد

شاید کمتر کسی ریچارد استالمن را به عنوان هکر بشناسد اما آقای استالمن از بزرگترین هکرها و متخصصین کامپیوتر در جهان است. همانطور که در پست‌های قبلی اشاره کردم، ایشان در ساخت سیستم عاملی که امروز به عنوان لینوکس می‌شناسیم نقش بسیار مهمی داشتند. ریچارد استالمن در دنیای هکرها با نام RMS شناخته می‌شود. شاید ریچارد استالمن را معروف‌ترین هکر کلاه سفید بدانیم. او تا امروز به هیچ شبکه، کامپیوتر یا دستگاه دیجیتالی آسیب وارد نکرده است هر چند توانایی‌هایی زیادی برای انجام این کار دارد.

ریچارد استالمن امروز کجاست؟

آقای استالمن هنوز هم روی پروژه گنو کار می‌کند و هنوز هم مثل قبل اعتقاد دارد نرم افزار باید آزاد باشد. ایشان همچنان درگیر پروژه GNU و جنیش نرم افزارهای آزاد هستند. در زمان انتشار این پست ( سال 1398 ) ریچارد استالمن 66 ساله است.

اینم بخونید بد نیست: آموزش نصب متاسپلویت در اندروید به کمک ترموکس

3 – Steve Wozniak (استیو وازنیک)

استیو وازنیک هم بنیان گذار اپل یکی از تاثیرگذارترین افراد در تکنولوژی است

وازنیک هم از کسانی است که در دنیای تکنولوژی به عنوان هکر شناخته نمی‌شود اما بدون شک یکی از بهترین هکرهای دنیا است. وازنیک یک مهندس الکترونیک، برنامه نویس و شخص انسان دوست است که در کنار استیو جابز شرکت اپل را راه انداختند. هر چند شهرت عجیب و کمی دور از انتظار استیو جابز، تا حدی نام استیو وازنیک را کمرنگ کرد. اما او یکی از تاثیرگذارترین افراد در شرکت اپل بود. استیو در اولین سالی که وارد دانشگاه شد سیستم کامپیوتری آنجا را هک کرد و تعدادی پیغام روی این سیستم به نمایش گذاشت. همین کار او باعث شد که از دانشگاه اخراج شود.

استیو وزنیاک امروز کجاست؟

استیو در سال 2019 بعد از 34 سال غیبت و دوری دوباره به شرکت اپل برگشت. وازنیک بنا به گفته خودش از اپل جدا نشد فقط مدتی طولانی برای کسب تجربه بیشتر و تاثیرگذاری بهتر در تکنولوژی سراغ ایده‌های جدید رفت.

نظر من (یکی از اعضای تیک تاک تِک) درباره استیو وازنیک

من هیچ‌وقت میانه خوبی با استیو جابز نداشتم و فکر می‌کنم هیچ‌وقت هم نظرم راجع به او تغییر نکند، اما استیو وازنیک یکی از بهترین انسان‌هایی بود که کمپانی اپل به خودش دید. شاید بدون حضور او اپل این موفقیت‌ها را کسب نمی‌کرد. او با اینکه کنار استیو جابز قرار داشت اما هیچ رابطه صمیمی‌ای با هم نداشتند و وازنیک با بسیاری از سیاست‌های جابز مخالف بود. استیو وازنیک یک هکر و مهندس واقعی بود و جمله زیر به خوبی این مورد را نشان می‌دهد:

وازنیک از مهندسی لذت می‌برد، نه مدیریت و همان‌طور که مهندسین دیگری به کمپانی در حال رشد اپل ملحق می‌شدند، او احساس کرد که دیگر نیازی به ماندنش در اپل نیست (منبع: ویکی‌پدیا فارسی)

4 – کوین پولسِن (Kevin Poulsen)

کوین پولسِن یکی از بهترین هکرهای کلاه سیاه دنیا است

کوین پولسن یکی از بزرگترین هکرهای کلاه سیاه دنیا است. یکی از مهم‌ترین کارهای او نفوذ به شبکه رادیویی لس آنجلس و جا زدن خودش به عنوان برنده پورشه 944 SE بود. جرائم او به حدی بزرگ شدند که FBI به موضوع ورود کرد و در سال 1994 او را دستگیر کردند. او به 5 سال زندان و 3 سال محرومیت استفاده از اینترنت محکوم شد.

Kevin Poulsen امروز کجاست؟

کوین پولسن بعد از آزادی از زندان مثل کوین میتنیک مسیر خود را تغییر داد. او به عنوان یک روزنامه نگار کار خودش را شروع کرد و از هک کلاه سیاه فاصله گرفت. او در سال 2006 کار بزرگی انجام داد و در شبکه اجتماعی My Space به دستگیری مجرمان جنسی که کودکان را هدف قرار می‌دادند کمک کرد.

اینم بخونید بد نیست: معرفی 8 توزیع برتر لینوکس برای هک و نفوذ

5 – جوناتون جیمز (Jonathan James)

جوناتان جیمز به خاطر اتهامات مختلفی که درباره هک انواع سیستم ها به او وارد می شد خودکشی کرد

Jonathan James یکی از بزرگترین هکرهای دنیا شناخته می‌شود که آخر و عاقبت غم انگیزی هم داشت. او به عنوان اولین نوجوان هکر در ایالت آمریکا شناخته می‌شود که در 15 سالگی هک را شروع کرد و در 16 سالگی وارد زندان شد. او بین هکرها به نام c0mrade شناخته می‌شود. بزرگترین عملیات او مربوط به هک ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌شود که بنابرگفته ناسا این کار باعث شد 3 هفته سیستم‌های ناسا از کار بیفتد و 41.000 دلار خسارت برای تعمیر سیستم هزینه شود. جالب اینجا بود که جوناتان این کار را تنها با یک سیستم پنتیوم انجام داد.

Jonathan James امروز کجاست؟

بعدها که سن جوناتان بالاتر رفت، همچنان به عنوان هکر فعالیت می‌کرد. در سال 2007 یک شرکت معروف خرده فروشی آمریکایی به نام TJX مورد حمله هکرها قرار گرفت و تعداد زیادی از هکرها به عنوان متهم شناخته شدند. از آنجا که Jonathan James با تعدادی از این هکرها دوست بود مورد اتهام قرار گرفت. در آخر این اتهامات و فشارها برای او خیلی سنگین تمام شدند.

در 18 می سال 2008 جسد جوناتان جیمز در حمام خانه خودشان پیدا شد در حالی که با اسلحه شاتگان به مغز خودش شلیک کرده بود. دلیل اصلی خودکشی او متهم شدن به جرائمی بود که هیچ‌وقت مرتکب نشده بود. متن خودکشی‌ای که از خودش به جا گذاشت بسیار غم انگیز و قابل تامل است:

من واقعا واقعا هیچ ارتباطی با مسائل مربوط به TJX نداشتم. من هیچ اعتقادی به “عدالت” در این سیستم ندارم. شاید کارهای امروز من و این نامه پیام محکم‌تری برای عموم مردم بفرستد. به هر حال، من کنترل این وضعیت را از دست داده‌ام و این تنها راه من برای بدست آوردن دوباره کنترل است.

6 – آدرین لامو (Adrian Lamo)

آدرین لامو یکی از تاثیرگذارترین هکرهای کلاه سفید به دلایل مشکوک در 37 سالگی فوت شد

آدرین لامو یک متخصص امنیت و هکر معروف است که به سرویس‌های بزرگی مثل یاهو، مایکروسافت، نیویورک تایمز و غیره نفوذ کرده است. دلیل اصلی شهرت Lamo به خاطر شناسایی و معرفی یک سرباز آمریکایی به نام Chelsea Manning به مراجع آمریکایی بود. Chelsea Manning چند هزار سند و مدرک مهم و حساس را در اختیار ویکی لیکس قرار داده بود. Adrian Lamo به عنوان یک هکر بی خانمان (Homeless Hacker) شناخته می‌شد چون بیشتر وقت خود را در کتابخانه، پارک و سایر مکان‌های عمومی می‌گذراند.

Adrian Lamo امروز کجاست؟

در قبرستان 🙁 متاسفانه این هکر معروف در سال 2018 فوت شد. با اینکه پزشک قانونی بعد از کالبد شکافی هیچ گزارش معتبری از دلیل مرگ او منتشر نکرد، اما بسته‌های قرص مختلفی در خانه او پیدا کردند که مصرف آنها می‌توانست مشکلات جدی برای سلامتی انسان ایجاد کند. به همین دلیل به نظر می‌رسد Adrian Lamo به دلیل مصرف بیش از حد قرص یا اوردوز با مواد مخدر کشته شده باشد.

اینم بخونید بد نیست: معرفی 8 آنتی ویروس رایگان و قدرتمند برای اندروید + لینک دانلود

حرف آخر

در این پست 6 هکر معروف و مطرح را معرفی کردیم. با اینکه تعداد افراد معرفی شده در این لیست بسیار کم بودند اما امیدوارم بتوانید درس‌های لازم را زا از زندگی این افراد بگیرید. در آخر از شما می‌خواهم هکرهایی که دوست دارید یا فکر می‌کنید اسمشان در این لیست خالی است را در بخش نظرات با من و کاربران تیک تاک تِک در میان بگذارید.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید