هر چند خواندن فایل‌های PDF و مشاهده آن‌ها به صورتِ پیشفرض در سیستم‌عامل‌های Android و iOS تعبیه شده است و هر فایل PDF که در شبکه‌های اجتماعی مختلف مثلِ واتساپ، تلگرام و غیره اجرا می‌کنید باید بدون مشکل نمایش داده شود؛ اما گاهی این اتفاق نمی‌افتد. اگر با لمس فایل PDF خود در شبکه‌های اجتماعی آن فایل اجرا نشد، نگران نشوید. در این آموزش 4 روش حل مشکل باز نشدن فایل پی دی اف در واتساپ و تلگرام را مرور خواهیم کرد 🙂 همراهِ تیک تاک تِک باشید 🙂


1 – بررسی کنید فایل آسیب دیده و خراب نباشد

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود فایلِ PDF شما به درستی اجرا نشود، خراب بودن یا آسیب دیدن آن فایل است. آسیب دیدن فایل PDF دلایل متعددی می‌تواند داشته باشید. ممکن است فایل به درستی دانلود نشود یا به درستی ساخته نشود. برای ترمیم فایل‌های PDF آسیب‌دیده می‌توانید به آموزش زیر مراجعه کنید:

آموزش ترمیم و تعمیر فایل pdf خراب در کامپیوتر و موبایل

تبلیغات

2 – بررسی کنید فایل رمزنگاری (encrypt) نشده باشد

برخی از افراد برای محافظت از فایل‌های PDF خود، اقدام به رمزنگاری این فایل‌ها می‌کنند. به این ترتیب هر کسی که می‌خواهد این فایل‌ها را مشاهده کند باید پسورد آن‌ها را داشته باشد. در صورتی که پسورد فایل را نداشته باشید یا آن را غلط وارد کنید، فایل باز نشده یا یک صفحه خالی نمایش داده می‌شود. برای شکستن رمز فایل‌های PDF خود به آموزش زیر مراجعه کنید:

نحوه شکستن پسورد یا قفل فایل PDF رمزدار (100% تست شده)


3 – از یک نمایش‌دهنده PDF خوب در موبایل استفاده کنید

باز نشدن فایل pdf در تلگرام و واتساپ ممکن است با کمکِ یک نمایش دهنده پی دی اف قدرتمند حل شود

اپلیکیشن‌های حرفه‌ای و متعددی برای نمایش و کار با فایل‌های PDF طراحی شدند. مهم نیست سیستم‌عامل موبایل شما اندروید یاشد یا iOS. در هر حالت برنامه‌های زیادی هستند که می‌توانند کمکتان کنند. توصیه می‌کنم برای حل مشکل باز نشدن فایل پی دی اف در واتساپ و تلگرام و حتی سایر پیام‌رسان‌ها، از یک نمایش‌دهندۀ PDF حرفه‌ای استفاده کنید. پیشنهادِ تیک تاک تِک استفاده از سرویس‌های زیر است:

  • Adobe Acrobat Reader
  • Foxit PDF Reader
  • All PDF
  • PDFElement
  • و غیره

4 – بررسی کنید که فضای ذخیره‌سازی موبایل پر نشده باشد

با پیشرفت تکنولوژی ما هنوز هم با محدودیت‌های حافظه مواجه هستیم. اگر گوشی شما فضای کافی برای دانلود و نگهداری فایل‌ها ندارد هنگام نمایش آن‌ها با مشکل مواجه می‌شوید. واتساپ هنگام پر بودن محل ذخیرۀ گوشی یک پیغامِ اخطار به شما نشان می‌دهد و یادآوری می‌کند که موارد ناخواسته و اضافه را حذف کنید. سایر پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی هم (مثل تلگرام) هنگام پر بودن گوشی شما، با مشکل و اختلال همراه می‌شوند. پس بررسی کنید که فضای ذخیره‌سازی مناسبی داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید