گاهی موقعیتی پیش می‌آید که برای تماشای فیلم، لازم است از گوشی موبایل خود کمک بگیریم. فرقی نمی‌کند از چه دستگاهی برای تماشای فیلم استفاده می‌کنیم. زیرنویس مسئله‌ای جدا نشدنی از تماشای فیلم است. در این مطلب به آموزش اضافه کردن زیرنویس به فیلم در اندروید خواهیم پرداخت.


همیشه از کمبود وقت می‌گوییم و یکی از دغدغه‌هایمان این است که وقت نداریم. اما همانطور که مشکل کمبود وقت وجود دارد، می‌بینیم که در طول شبانه روز زمان‌های مرده هم کم نداریم. بله منظورم زمانهایی است که در مترو یا اتوبوس به نقطه‌ای خیره شده و به فکر فرو می‌رویم.

البته که فکر کردن اصلا هم بد نیست. اما قبول کنید بعید است که در شلوغی مترو و اتوبوس یا در فضای سنگین تاکسی، فکرهای خوب و مفیدی در سرمان بچرخد. بد نیست چاره‌ای برای این زمان‌های مرده بیاندیشیم و به افکار منفی کمتر فرصت جولان بدهیم.

تبلیغات

یکی از سرگرمی‌هایی که اکثر اوقات تاثیر مثبت در تغییر روحیه دارد، تماشای فیلم است. شاید بپرسید چطور ممکن است؟ به گوشی موبایل خود نگاه کنید. این همراه همیشگی را دست کم نگیرید.

چرا تماشای فیلم در گوشی موبایل؟!

درست است که شرایط ایده‌آل برای تماشای فیلم، فضای سینما با صندلی‌های راحت و همراه با پاپ کورن، یا حداقل تماشای آن در تلویزیون و در فضای خانه است. اما همیشه به این ایده‌آل‌ها دسترسی نداریم و اگر بخواهیم منتظر پیش آمدن چنین فرصتی باشیم، شاید ماهی یکبار هم امکان دیدن فیلم نداشته باشیم.
خوشبختانه گوشی‌های موبایل امروزی صفحه‌ نمایش‌های مناسبی برای تماشای فیلم دارند. این را می‌توانید از بغل دستی‌هایتان در وسایل نقلیه‌ی عمومی بپرسید!

همه‌ی ما کلافگی در مکان‌های مختلفی که به اجبار در آنها قرار گرفته‌ایم را تجربه کرده‌ایم. ممکن است این مکان اتوبوس و یا متروی شلوغ باشد و یا اتاق انتظار مطبی که انتظارش به نظر پایانی ندارد.

در این موقعیت‌ها می‌توانیم با گذاشتن هندزفری در گوش و تماشای یک فیلم، از این فضاها فاصله گرفته و در دنیای فیلم غرق شویم. البته بهتر است سعی کنیم زیادی هم غرق نشده و هوشیاری خود را حفظ کنیم.

خب پس اگر تا به حال در گوشی موبایل فیلم تماشا نکرده‌اید، امتحانش کنید. در ادامه‌ی این پست می‌توانید با چند پخش کننده‌ی فیلم که به بهانه‌ی اضافه کردن زیرنویس به فیلم در اندروید با استفاده از آنها، معرفیشان کرده‌ایم آشنا شوید و برای تماشای فیلم در تلفن همراهتان از آنها استفاده کنید. با تیک تاک تک همراه باشید. 🙂

اینم بخونید بد نیست: آموزش نمایش زیرنویس در تلویزیون (با روش‌های آماده سازی در کامپیوتر، چسباندن زیرنویس و تنظیمات تلویزیون)

اضافه کردن زیرنویس به فیلم در اندروید با استفاده از نرم‌افزار‌های پخش کننده‌ فیلم

حتی اگر به زبان انگلیسی هم مسلط باشید، امکان ندارد از زیرنویس بی‌نیاز باشید. چرا؟ چون همه‌ی فیلم‌های خوب به زبان انگلیسی نیستند و علاوه بر آن گاهی حتی برای تماشای فیلم‌هایی که به زبان مادری ما ساخته شده‌اند نیز به زیرنویس نیاز پیدا می‌کنیم.

پس یک پخش کننده‌ی مناسب برای فیلم، حتما باید امکان نمایش زیرنویس را داشته باشد. در ادامه به معرفی بهترین پخش کننده‌های فیلم در اندروید پرداخته‌ایم و فعالسازی نمایش زیرنویس را در هر یک از آنها شرح داده‌ایم:

 1. VLC
 2. MX Player
 3. KM Player

اینم بخونید بد نیست: آموزش نمایش و چسباندن زیرنویس به فیلم با 3 روش کاربردی


اضافه کردن زیرنویس به فیلم در نرم افزار VLC

نرم‌افزار VLC از شناخته شده‌ترین نرم‌افزارهای پخش کننده‌ی فیلم است که علاوه بر نسخه‌ی ویندوز، نسخه‌ی Android و IOS نیز در اختیار کاربران قرار داده است. در این نرم‌افزار 2 روش برای ایجاد امکان نمایش فیلم به همراه زیرنویس وجود دارد.

با استفاده از امکانات این نرم‌افزار می‌توانید از امکان دانلود خودکار زیرنویس استفاده کنید و یا در صورت داشتن فایل زیرنویس در دستگاه خود آن را جهت نمایش به همراه فیلم، انتخاب کنید. در ادامه به بررسی هردو روش خواهیم پرداخت:

روش اول اضافه کردن زیرنویس به فیلم در اندروید در محیط برنامه vlc – فعالسازی اتوماتیک زیرنویس

درصورتی که فایل زیرنویس برای فیلم مورد نظر را ندارید و می‌خواهید از طریق همین برنامه زیرنویس به طور اتوماتیک برای شما فعال شود، می‌توانید این مراحل را دنبال کنید:

 1. فیلم موردنظر خود را در اپلیکیشن اندروید VLC باز کنید.
 2. روی صفحه نمایش بزنید تا گزینه های کمکی پدیدار شوند.
 3. روی دومین دکمه از سمت چپ بزنید. (کلیدی که بین کلیدهای lock و play قرار دارد)
 4. بر روی گزینه ی Download subtitles بزنید.

  گزینه‌ی Download subtitles برای اضافه کردن زیرنویس به اندروید در Vlc
  دانلود اتوماتیک زیرنویس برای نمایش به همراه فیلم در Vlc

برای استفاده از این روش باید از اتصال دستگاه خود به اینترنت اطمینان حاصل کنید. با انتخاب گزینه Download subtitles اپلیکیشن Vlc بصورت آنلاین فایل زیرنویس مربوط به فیلم در حال پخش را جستجو می‌کند. در صورت یافتن فایل زیرنویس مرتبط، آنرا بلافاصله به فیلم در حال پخش اضافه می‌کند.

انتخاب زبان زیرنویس مورد نیاز

در این روش امکان انتخاب زبان زیرنویس موردنیاز خود را نیز دارید. برای انتخاب زبان مورد نظر، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. کلید منو را بزنید.
 2. به قسمت Settings بروید.
 3. به بخش تنظیمات بیشتر رفته و بر گزینه‌ی Subtitles بزنید.
 4. در این مرحله روی عبارت Subtitles download languages بزنید.
 5. زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 6. بر روی OK بزنید.

با طی این مراحل می‌توانید به راحتی فیلم موردنظر خود را به همراه زیرنویس با زبان دلخواه خود تماشا کنید.

اینم بخونید بد نیست: آموزش حل مشکل زیرنویس در vlc (زیرنویس مربعی با کاراکترهای عجیب و غریب)

روش دوم برای نمایش زیرنویس در برنامه Vlc در اندروید- انتخاب دستی زیرنویس

روش اول همیشه هم جوابگو نیست. گاهی نرم افزار VLC قادر به یافتن زیرنویس مورد نظر شما نیست. در مواقعی باید خودتان به طور دستی زیرنویس را دانلود کرده و در نرم‌افزار به فیلم در حال پخش اضافه کنید. می‌توانید این کار را با دانلود زیرنویس در دستگاه اندروید خود انجام دهید.

فایل زیرنویس فیلم مورد نظرتان را می‌توانید از طریق سایت‌های تخصصی ارائه‌ی زیرنویس مانند جهان زیرنویس دانلود کنید. به طور معمول فایل دانلود شده در پوشه Downloads ذخیره می‌شوند. ممکن است زیرنویس دانلود شده درون فایل زیپ شده باشد. در این صورت باید آنرا Extract کنید.

در صورتی که فایل زیرنویس را در کامپیوتر دارید می‌توانید از طریق اتصال دستگاه خود به کامپیوتر فایل زیرنویس را به دستگاه خود منتقل کنید. پس از قرار گرفتن فایل زیرنویس در دستگاه اندروید، مراحل زیر را برای اضافه کردن زیرنویس دنبال کنید:

 1. فیلم موردنظر را در برنامه‌ی Vlc باز کنید.
 2. در صورتی که کلیدهای روی صفحه مخفی هستند، روی صفحه بزنید تا نمایان شوند.
 3. روی دومین دکمه از سمت چپ بزنید تا گزینه‌های مربوط به زیرنویس نمایش داده شوند.
 4. روی عبارت Select subtitle file بزنید.

  انتخاب فایل زیرنویس در VLC
  انتخاب فایل زیرنویس برای نمایش به همراه فیلم در Vlc
 5. فایل زیرنویس مورد نظر خود را در محل ذخیره شده‌ی آن یافته و انتخاب کنید.

با دنبال کردن دقیق مراحل گفته شده، زیرنویس به همراه فیلم در حال پخش نمایش داده می‌شود. می‌توانید از تماشای فیلم لذت ببرید.

اینم بخونید بد نیست: شکستن رمز فایل ZIP و RAR با دو روش آنلاین و نرم افزاری


اضافه کردن زیرنویس به فیلم در نرم افزار MXPlayer

نرم افزار MXPlayer نیز یکی از بهترین و محبوب‌ترین نرم‌افزارهای پخش کننده‌ی فیلم و فایل‌های ویدیویی است. از آنجایی که MXPlayer امکان شخصی‌سازی امکانات مختلف این برنامه را به کاربر می‌دهد از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

پس اگر توقع امکانات فوق‌العاده‌ای از یک پخش کننده‌ی فیلم دارید، حتما این برنامه را امتحان کنید. در این نرم‌افزار علاوه بر امکان تنظیم آسان صدا و نور، می‌توانید به فیلم در حال پخش زیرنویس نیز اضافه کنید. اما چگونه باید امکان زیرنویس را فعال کنیم؟ در ادامه به بررسی روش‌های اضافه کردن زیرنویس به فیلم در اندروید از طریق برنامه‌ی MXPlayer می‌پردازیم:

روش اول فعالسازی نمایش زیرنویس در برنامه‌ی MXPlayer در اندروید – انتخاب دستی زیرنویس

 1. پیش از هرچیز نرم‌افزار MXPlayer را در دستگاه اندروید خود دانلود و نصب کنید.
 2. فایل های زیرنویس مورد نظر خود را دانلود کنید.
  درصورتی که فایل‌های زیرنویس فیلم مورد نظر را در کامپیوتر دارید، دستگاه اندروید خود را به کامپیوتر شخصی متصل کنید. سپس فایل‌ها را از کامپیوتر به دستگاه اندروید خود انتقال دهید.
 3. فیلم را در دستگاه اندروید با استفاده از برنامه‌ی MXPlayer پخش کنید.
 4. روی کلید منو بزنید.
 5. در منوی باز شده روی گزینه‌ی Subtitle بزنید.
  اضافه کردن زیرنویس به فیلم در اندروید MXplayer
 6. در منوی بعدی بر روی گزینه‌ی Open کلیک کنید.

  اضافه کردن زیرنویس به فیلم در اندروید از طریق MXPlayer
  انتخاب فایل زیرنویس از طریق گزینه‌ی Open
 7. از پنجره‌ی باز شده فایل زیرنویس مورد نظر خود را در محل ذخیره شده‌ی آن یافته و انتخاب کنید.
 8. زیرنویس بر روی فیلم نمایش داده می‌شود و می‌توانید از تماشای فیلم به همراه زیرنویس لذت ببرید.

روش دوم اضافه کردن زیرنویس به فیلم در اندروید در MXPlayer – فعالسازی اتوماتیک زیرنویس

get subtitles online
دریافت آنلاین زیرنویس برای نمایش به همراه فیلم در MXPlayer

حتی اگر فایل زیرنویس فیلم موردنظر خود را ندارید، MXPlayer هنوز هم قادر به نمایش فیلم شما به همراه زیرنویس است. برای این کار بر روی کلید منو زده و از منوی باز شده، Subtitle settings را انتخاب کنید. در این بخش روی عبارت Get subtitles online کلیک کنید. با این کار زیرنویس فیلم در حال پخش بطور اتوماتیک دانلود و به فیلم اضافه می‌شود.

این نرم افزار نسخه‌ی iOS هم دارد که می‌توانید به همین صورت از آن استفاده کنید.

اینم بخونید بد نیست: آموزش حل مشکل نشناختن گوشی در کامپیوتر (11 روش)


اضافه کردن زیرنویس به فیلم در اندروید از طریق نرم‌افزار KMPalyer

 شاید بتوان این ادعا را داشت که محال است اهل تماشای فیلم باشید و نام نرم‌افزار KMPlayer به گوشتان نخورده باشد. این نرم‌افزار از شناخته شده‌ترین و پرآوازه‌ترین پخش کننده‌های فیلم است.

پس بدون شک اگر قصد تماشای فیلم در گوشی موبایل خود را داشته باشید، KMPlayer از اولین پخش کننده‌های فیلمی است که به ذهنتان می‌رسد. برای مشاهده‌ی فیلم به همراه زیرنویس در این برنامه، کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

 1. برنامه‌ی KMPlayer را باز کرده و فایل ویدیویی که قصد تماشایش را دارید، انتخاب کنید.
 2. روی صفحه‌ی فیلم در حال پخش بزنید. در گوشه‌ی بالا سمت راست روی کلید منو کلیک کنید.

  اضافه کردن زیرنویس به فیلم در اندروید از طریق KMPlayer
  محیط پخش فیلم در نسخه‌ی اندروید نرم‌افزار KMPlayer
 3. در منوی باز شده روی گزینه‌ی Subtitle کلیک کنید.
 4. در پنجره‌ی باز شده روی گزینه‌ی Open بزنید.

  انتخاب فایل زیرنویس در KMPlayer
  انتخاب فایل زیرنویس از قسمت Open
 5. فایل زیرنویس فیلم در حال پخش را در محل ذخیره شده‌ی آن یافته و انتخاب کنید. با این کار می‌توانید فیلم را به همراه زیرنویس تماشا کنید.

اینم بخونید بد نیست: آموزش حل مشکل عقب یا جلو بودن زیرنویس در PotPlayer


کلام آخر

امیدوارم این مطلب به شما در رابطه با اضافه کردن زیرنویس به فیلم در اندروید کمک کرده باشد. با استفاده از نرم‌افزارهای معرفی شده و از طریق روش‌های گفته شده می‌توانید  فیلم‌های مورد علاقه‌ی خود را به همراه زیرنویس در گوشی موبایلتان تماشا کنید. از زمان‌هایی که به نظر تلف می‌شدند به بهترین شکل استفاده کرده و لذت ببرید. اگر سوالی درباره‌ی استفاده از این برنامه‌ها داشتید، با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید