قالب‌های وردپرس وظیفه نمایش بخش‌های مختلف یک سایت وردپرسی را بر عهده دارند. یک قالب شامل فایل‌ها و بخش‌های مختلفی بوده که در کنار هم باعث یکپارچگی و هماهنگی اجزای مختلف وب‌سایت می‌شوند. اگر در گشت و گذاری که در وب داشتید، چشمتان سایتِ خاصی را گرفت که از قضا با وردپرس هم ساخته شده بود، می‌توانید با ابزارهای مختلفی که برای این کار طراحی شده‌اند، قالب آن را پیدا کنید. در این نوشتار کوتاه به نحوه پیدا کردن قالب سایت وردپرس با 1 ابزار قدرتمند می‌پردازیم. همراهِ تیک تاک تِک باشید 🙂

اینم بخونید بد نیست: چطور سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک سایت را پیدا کنیم؟

می‌دانید که قالب‌های عمومی زیادی برای وردپرس وجود دارند. در دنیا مارکت‌هایی مثل ThemeForest و در ایران بازارهایی مثل راست چین یک قالب آماده را به چندین مشتری می‌فروشند. پس احتمال اینکه یک قالب وردپرسی رو چند سایت مختلف باشد بسیار زیاد است. حالا می‌توانید با تشخیص قالب وردپرسی مورد علاقه خود، آن را از بازارهای مختلف خریداری کرده و در سایت خود به کار بگیرید.

تبلیغات

اینم بخونید بد نیست: نحوه تشخیص تکنولوژی‌های به کار رفته در یک سایت

نحوه پیدا کردن قالب سایت وردپرس

Gochyu یک ابزار عالی برای پیدا کردن قالب سایت به کار رفته در سایت‌ها است. با این سرویس به جز وردپرس می‌توانید قالب سیستم‌های مدیریت محتوای دیگر مثل جوملا، دروپال، پرستاشاپ و غیره را هم تشخیص دهید.

ورود به سایت Gochyu و تشخیص قالب سایت وردپرسی

Gochyu سعی می‌کند اطلاعات مختلفی از سایت موردنظر پیدا کند. اطلاعاتی مثل:

  • نام قالب
  • شرکت ارائه دهنده خدمات میزبانی وب
  • قالب Parent یا Child
  • نام توسعه‌دهنده قالب
  • برچسب‌های به کار رفته
  • فروشگاهی که قالب استفاده شده را می‌فروشد
  • لینک دانلود قالب
  • پلاگین‌های استفاده شده، لینک دانلود و قیمت آنها
  • و …

اینم بخونید بد نیست: 3 روش پیدا کردن هاست یک سایت

بعد از وارد کردن دامنه موردنظر دکمه Detect را بزنید تا پردازش آغاز شود. برای مثال در تصویر زیر من سایت خودمان را در این سرویس جستجو کردم:

تشخیص قالب به کار رفته در سایتِ تیک تاک تِک با ابزار Gochyu

نکته 1: بین سرویس‌های مختلفی که من امتحان کردم (مثل isitwp.com و غیره) Gochyu قابل اعتمادتر بود و دقت مناسبی داشت.

نکته 2: گاهی ممکن است صاحب سایت اطلاعات مختلف قالب مثل نامِ آن را تغییر دهد. در این حالت شاید با دقت به افزونه‌های استفاده شده یا اطلاعات دیگری که تغییر نکرده‌اند، بتوانید اسم قالب را حدس بزنید. باید کمی باهوش باشید 🙂

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید